728 x 90

وزیر دفاع انگلستان می‌گوید اقدامات بعدی به واکنش حوثی‌ها بستگی دارد

گرانت شاپس وزیر دفاع انگلستان
گرانت شاپس وزیر دفاع انگلستان

به گزارش منابع انگلیسی در روز دوشنبه ۲۵ دیماه، وزیر دفاع گفت: انگلستان بررسی خواهد کرد که آیا باید اقدامات بیشتری برای دفع حملات حوثی‌ها به کشتیهای باری بین‌المللی در دریای سرخ انجام دهد یا خیر.

گرانت شاپس گفت: بریتانیا باید منتظر بماند و ببیند پس از اقدام نظامی و حملات هوایی مشترک با ایالات متحده در روز جمعه، که پس از هفته‌ها حمله به کشتی‌ها در مسیر مهم جهانی توسط گروه نظامی تحت حمایت ایران، چه اتفاقی می‌افتد.

یکشنبه شاهد اقدامات بیشتری در منطقه بود و ارتش آمریکا تأیید کرد که یکی از جتهای جنگنده این کشور موشک کروز ضد کشتی را که به سمت یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ شلیک شده بود، سرنگون و منهدم کرده است.

شاپس روز دوشنبه گفت: اقدامات شورشیان حوثی در یمن شبیه به جنایات اوباش است.  او از ابراز نظر در مورد شرکت در حملات هوایی هماهنگ بیشتر خودداری کرد.

وزیر دفاع گفت که هدف از حملات هوایی نیروی هوایی انگلستان و نیروی هوایی آمریکا در هفته گذشته نه رفتن به یمن یا چیزی شبیه به آن، بلکه ارسال یک پیام بسیار روشن و من امیدوارم بدون ابهام برای حوثی‌ها برای توقف حملاتشان باشد.

همان‌طور که گفتیم، نه فقط به حوثی‌ها، بلکه به اربابان ایرانی آنها، به یک معنا، زیرا آنها به‌طور واقعی نیروی نیابتی برای تهران هستند، این [اقدامات] نمی‌تواند ادامه یابد. کشتیرانی بین‌المللی... آزادی ناوبری یک امر مسلم است و همیشه برای سال‌های متمادی وجود داشته است. ما نمی‌توانیم شرایطی را داشته باشیم که در آن تلاش می‌کنند آن را آزار دهند، و ما بسیار نزدیک آن را زیر نظر خواهیم داشت. اگر مجبور به انجام اقدامات بیشتر باشیم، این چیزی است که ما در نظر خواهیم گرفت.

او افزود: آنها باید توجه داشته باشند که اگر این کار متوقف نشود، البته ما باید تصمیماتی را که باید گرفته شود، اتخاذ کنیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/424bdf86-6146-494c-a8d5-7eea6f497764"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات