728 x 90

وزیر خزانه‌داری آمریکا: پتروشیمی و نفت منابع اساسی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی و سرکوب مردم ایران است

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا
استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درباره تحریمهای روز گذشته رژیم آخوندی گفت:بخش پتروشیمی و نفت منابع اساسی تأمین مالی فعالیتهای تروریستی جهانی و سرکوب مردم ایران است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: دفتر کنترل داراییهای خارجی چندین شرکت بین‌المللی پتروشیمی و نفت را تحریم کرد. این شرکتها جمعاً صدها میلیون دلار را برای شرکت ملی نفت ایران، که نهادی تعیین‌کننده در صنایع نفت و پتروشیمی رژیم ایران است، منتقل کرده‌اند. این صنایع به تأمین مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی تروریست آن کمک می‌کند.

صنایع نفت و پتروشیمی رژیم ایران منابع اصلی درآمد برای این رژیم هستند و فعالیت‌های شرورانه آن در سراسر خاورمیانه را تأمین مالی می‌کنند. نهادهایی که لیست‌گذاری شده‌اند با نقض تحریم‌های اقتصادی آمریکا، صادرات پتروشیمی و نفت ایران را تسهیل می‌کنند.

 

 

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد بخش پتروشیمی و نفت منابع اساسی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است و این رژیم را قادر می‌کند از سرکوب و خشونت علیه مردم ایران استفاده کند.

 

 

خزانه‌داری آمریکا می‌افزاید: اقدام روز پنجشنبه خزانه‌داری آمریکا در ادامه اقدامات مشابهی است که منابع اصلی تأمین مالی ماجراجوییهای منطقه‌ای رژیم ایران از جمله بخش فلزات آن را هدف قرار داده است. در ماه ژوئن ۲۰۱۹ نیز بزرگترین شرکت هلدینگ پتروشیمی رژیم ایران و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، به‌خاطر پشتیبانی از قرارگاه خاتم که شرکت بزرگ مهندسی سپاه پاسداران است، لیست‌گذاری شد. دفتر کنترل داراییهای خارجی علاوه بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس شبکه عظیم ۳۹شرکت تابعه پتروشیمی و نمایندگیهای فروش مستقر در خارج ایران را نیز لیست‌گذاری کرده است.

 

اقدام روز پنجشنبه خزانه‌داری شرکت تریلیانس را که یک شرکت دلالی مستقر در هنگ کنگ با شعبه‌هایی در ایران، امارات متحده عربی، چین و آلمان است، هدف قرار می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۹، میلیونها دلار محصولات را برای شرکت نفت رژیم ایران منتقل کرد. تریلیانس هم‌چنین فروش میلیونها دلار فرآورده‌های نفت، را به شرکتهای چین تسهیل کرده است.

 

علاوه بر این شرکت پتروشیمی کیش تریلیانس که شعبه مستقر در ایران تریلیانس است، اخیراً اسم خود را عوض کرده و تحت نام شرکت پتروشیمی کیش پارسیان عمل می‌کند.

 

به همین ترتیب در سال ۲۰۱۹، شرکت ساگا انرژی Sage Energy مستقر در هنگ کنگ و شرکت پیک ویو Peakview مستقر در شانگهای میلیونها دلار صادرات را برای شرکت ملی نفت ایران انتقال دادند.

 

در سال ۲۰۱۹ شرکت بنیتکو Beneathco مستقر در دوبی معادل چند میلیون دلار صادرات را برای شرکت ملی نفت ایران منتقل کرد. شرکت بنیتکو در اواخر سال ۲۰۱۸ پیشنهاد داد که به شرکت ملی نفت ایران کمک کند منشأ ایرانی محصولات را که مقصد آن امارات متحده عربی بود مخفی کند.

همزمان با لیست‌گذاریهای وزارت خزانه‌داری آمریکا، وزارت‌خارجه آمریکا چند شرکت و مدیر اجرایی ارشد را بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۸۴۶ لیست‌گذاری کرد.

 

بر اساس تحریم‌ها، همه اموال و سودهای اشخاص حقیقی و حقوقی که روز پنجشنبه لیست‌گذاری شده‌اند در ایالات متحده یا تحت مالکیت اشخاص آمریکایی، باید مسدود شوند. اشخاص [حقیقی و حقوقی] آمریکایی از هر گونه داد و ستد با این افراد و شرکتها منع شده‌اند.

علاوه بر این، مؤسسات مالی خارجی که آگاهانه اعتباری برای این اشخاص و شرکتها قائل شوند در معرض تحریم قرار می‌گیرند. این تحریم‌ها ممکن است دسترسی آنها به نظام مالی آمریکا را قطع کند یا اموال و سود ناشی از اموال آنها در قلمروی آمریکا را مسدود کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات