728 x 90

وزیر خارجه فرانسه: پیشرفت مذاکرات جزئی، ضعیف و کند است و ما خیلی سریع خود را در یک موقعیت غیرقابل تحمل خواهیم دید

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه
ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه

ژان ایو لودریان در بیانیه‌یی در رابطه با نشست کاری با وزیر خارجه آلمان، معاون وزیر بریتانیا و وزیر خارجه آمریکا که صبح ۳۰دی در برلین برگزار شد نوشت:

من امروز صبح در برلین در دیداری با همتای آلمانی خود، خانم آنالنا بارباک، وزیر امور خارجه آمریکا، آقای آنتونی بلینکن و معاون وزیر بریتانیا، آقای جیمز کلیورلی، شرکت کردم. ما بالاخره با پرونده هسته‌یی ایران برخورد کردیم. نزدیک به ۲ماه از آغاز مجدد مذاکرات در وین می‌گذرد. با همکارانم، ما مشاهدات یکسانی داریم: پیشرفت، جزئی، ضعیف و کند وجود دارد. اما مذاکره نمی‌تواند با این سرعت آهسته ادامه یابد، در حالی که برنامه هسته‌یی ایران به‌سرعت در حال پیشرفت است. ما خیلی سریع خود را در یک موقعیت غیرقابل تحمل خواهیم دید. من وسوسه می‌شوم که بگویم برجام در یک وضعیت اضطراری حیاتی است. با روسیه و چین، عزم ما برای بازگشت همه به تعهداتشان کامل است، اما اگر ایران در این مسیر به کندی و کش دادن در مذاکرات ادامه دهد که امکان از اعتبار انداختن تعهداتش را نیز فراهم می‌کند، نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. در غیراین صورت پایان این توافق خواهد بود.» (وزارت‌خارجه فرانسه ۲۰دی ۱۴۰۰).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/34a37a13-a9cb-43e7-bd7a-5322ba885f38"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات