728 x 90

وزیر خارجه عربستان: جامعه بین‌المللی باید علیه تروریسم رژیم ایران قاطع باشد

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان
فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان گفت: گزارش سازمان ملل در مورد حمله به تأسیسات نفتی عربستان نشان داد که جامعه بین‌المللی بایستی اقدامی قاطع علیه تجاوزگری و تروریسم رژیم ایران اتخاذ کند.

عرب نیوز ۱۲تیرماه با درج این خبر افزود: گزارش جدید سازمان ملل متحد، نقش رژیم ایران در حمله به تاسیستات آرامکو در عربستان در سپتامبر گذشته را تأیید کرد.

وزیر خارجه عربستان سعودی: رژیم ایران هم‌چنان تهدید بزرگی برای آینده سوریه و هویت آن است
عربستان سعودی در چهارمین کنفرانس بروکسل برای حمایت از آینده سوریه و منطقه تأکید کرد که «طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و مذاکرات ژنو یک، تنها راه‌حل بحران سوریه راه‌حل سیاسی است و روند بازسازی سوریه منوط به آغاز یک راه ‌حل سیاسی حقیقی به‌رهبری سازمان ملل است».

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی، در این کنفرانس گفت: «رژیم ایران هم‌چنان تهدید بزرگی برای آینده سوریه و هویت آن است».

وی افزود: «رژیم ایران یک پروژه منطقه‌یی خطرناک از طریق به‌کارگیری شبه‌نظامیان فرقه‌یی و به راه‌انداختن جنگهای داخلی برای تسلط بر منطقه دارد».

وزیر خارجه سعودی در ادامه تأکید کرد، «شبه‌نظامیان فرقه‌یی و گروهک‌های تروریستی دو روی یک سکه هستند. سعودی نیز، بر اهمیت جنگ با همه سازمانهای تروریستی به هر شکل تأکید می‌کند». (روزنامه االشرق‌الأوسط - لندن - ۱۰تیر۹۹)