728 x 90

وزیر خارجه استرالیا: تهدید معترضان ایرانی در خاک‌مان را تحمل نمی‌کنیم

پنی وانگ وزیر  امور خارجه استرالیا
پنی وانگ وزیر امور خارجه استرالیا

پنی وانگ وزیر خارجه استرالیا روز سه‌شنبه اول آذر، در یک موضع‌گیری به رژیم ایران هشدار داد که دولت استرالیا تهدیدات خانواده‌های شهروندان استرالیایی در ایران را دخالت در امور داخلی تلقی خواهد کرد و به آن واکنش «قانونی» و «قاطع» نشان خواهد داد.

وی گفت بر اساس گزارشهای رسیده به دولت استرالیا، بستگان این شهروندان استرالیایی در ایران نیز هدف «آزار» رژیم ایران قرار گرفته‌اند.
وی افزود: استرالیا از دمکراسی خود و حق مردم برای اعتراض و بیان نظرات در این کشور دفاع خواهد کرد.
وزیر خارجه استرالیا تصریح کرد وزارت کشور با گرفتن تماس با جامعه ایرانی- استرالیایی تلاش برای شناسایی عواملی را که طی هفته‌های گذشته معترضان ضد رژیم ایران را مورد تهدید قرار داده‌اند را آغاز کرده است.
پنی وانگ در همین رابطه روز سه‌شنبه کاردار رژیم ایران را در کانبرا را احضار کرد و نگرانی کشورش را از «دخالت‌های خارجی» قاطعانه به اطلاع کاردار رژیم ایران رسانده است. این چهارمین بار است که دولت استرالیا کاردار رژیم ایران را احضار می‌کند.
وزیر خارجه استرالیا هم‌چنین روز سه‌شنبه اول آذر، در گزارش به پارلمان کشورش در مورد وضعیت کنونی و سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی در این کشور اظهار داشت: رژیم ایران در روزهای اخیر «وحشی‌تر شده و از مسلسل، پهپاد و موشک برای حمله به معترضان ایران استفاده می‌کند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aeb4353b-e4dd-4624-9dc9-bba4f7608075"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات