728 x 90

وزیر خارجه آمریکا: برجام و رفع تحریم‌های ناشی از آن اشتباهی بنیادین بود

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو در چهارمین سال امضای برجام گفت: برجام و رفع تحریم‌های ناشی از آن، اشتباهی بنیادین بود و خروج آمریکا باعث پیشرفت اساسی در (کنترل رژیم ایران) شده است.

وزیر خارجه آمریکا که با برنامه رادیویی‌شان هنیتی مصاحبه می‌کرد، گفت: برجام و رفع تحریم‌های ناشی از آن اشتباهی بنیادین بود.

دولت قبلی آمریکا به رژیم ایران اجازه داد که ثروت هنگفتی داشته باشد، با پالت پول نقد بسیار زیادی را برای رژیم ایران ارسال کردند. به این رژیم اجازه دادند که به غنی‌سازی اورانیوم ادامه بدهد و قابلیت ارتقای سیستمهای تولید سلاح اتمی را کسب کند و به تروریسم دامن بزند. اینها نقائص توافقنامه قبلی بود که دونالد ترامپ به آنها اعلام کرده است. (بنابراین، با خروج از برجام) پیشرفت واقعی داشته‌ایم.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: آمریکا استانداردی را مشخص کرده که رژیم ایران چه کار باید بکند. ما علیه آنها تحریم‌هایی برقرار کردیم. برخیها می‌گفتند که تحریم‌های آمریکا در صورتی که اروپایی‌ها همراهی نکنند، کارآیی نخواهد داشت. ولی مشخص شد که حرف آنها اشتباه بود. تحریم‌ها کارآیی داشتند. (نتایج) اقدامات دونالد ترامپ در این زمینه عالی بود.. مردم ایران می‌دانند و به اشتباهات سران این رژیم مشرف هستند و فکر می‌کنم آنها (پیامدهای) پشتیبانی مالی از حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیانش در سوریه و یمن را حس می‌کنند.

وزیر خارجه آمریکا درباره شکل‌گیری «بی‌سابقه» جبهه‌ای از کشورهای منطقه علیه حکومت آخوندی گفت: در حال حاضر نیروی اصلی بی‌ثبات کننده در خاورمیانه (رژیم) ایران است. و از این رو شاهد هستیم که کشورهای این منطقه هم‌سو می‌شوند و درک می‌کنند که این (رژیم) یک تهدید است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات