728 x 90

وزارت کشور رژیم برای لاپوشانی نقش ارگان‌های حکومتی از دستگیری بیش از ۱۰۰نفر و تحقیقات در مورد «ارتباط احتمالی آنان با مجاهدین» خبر داد

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

در حالی‌که مسموم‌سازی دانش‌آموزان ادامه دارد، وزارت کشور رژیم برای لاپوشانی نقش ارگان‌های حکومتی از دستگیری بیش از ۱۰۰نفر و تحقیقات در مورد ”ارتباط احتمالی آنان با مجاهدین» خبر داد

ممنوعیت اطلاع‌رسانی در مورد مسمومیت دانش‌آموزان، دستگیری کسانی که اطلاع‌رسانی کرده‌اند

در حالی‌که ارگان‌های تحت‌امر خامنه‌ای برای چهارمین ماه متوالی به مسموم کردن دانش‌آموزان دختر ادامه می‌دهند، وزارت کشور رژیم در یک صحنه‌سازی مضحک از دستگیری «بیش از ۱۰۰نفر از عوامل مؤثر در حوادث اخیر مدارس» خبر داد و اعلام کرد تعدادی از آنها از «روی شیطنت یا ماجراجویی و با هدف تعطیلی کلاس درس... دست به اقداماتی نظیر استفاده از مواد بدبو… زده‌اند» و در یک دروغ بزرگ‌تر مدعی شد «تحقیقات از این افراد جنایتکار از جمله کشف ارتباط احتمالی آنان با سازمان‌های تروریستی مجاهدین و»... ادامه دارد.

هدف رژیم از نسبت دادن این افراد موهوم به سازمان مجاهدین، سرپوش گذاشتن بر نقش نهادهای تحت‌امر خامنه‌ای است که برای مقابله با قیام و انتقام‌گیری از زنان به‌خاطر پیشتازی آنها در قیام صورت می‌گیرد. مسموم کردن دختران مکمل و جایگزین گشت ارشاد در سرکوب زنان است. اگر این واقعیت ندارد همان‌گونه که خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، بارها پیشنهاد کرده رژیم یک هیأت بین‌المللی را برای تحقیق درباره این جنایت بپذیرد.

این دروغ‌پردازی‌ها ادامه همان سناریوهای رسوایی است که رژیم پیش از این در مورد اسیدپاشی به زنان و قتل‌های زنجیره‌یی و کشتن کشیشان و انفجار در حرم امام رضا و بسیاری دیگری از جنایت‌های حکومتی به‌کار گرفته بود.

بنا به گزارش رسانه‌های حکومتی روز شنبه ۲۰اسفند نیز شمار زیادی از دانش‌آموزان دختر از جمله در مدارس اهواز، آبادان، باغملک، دشتستان، سنندج، سیاهکل و... با گاز سمی مسموم شدند.

روز جمعه ۱۹اسفند تلویزیون رژیم اعترافات اجباری یک پدر و دختر را پخش کرد که گفتند «اقدام به تهیه اسپری فتیله‌دار گاز کرده و پس از آتش زدن فتیله، آن را به داخل محوطه مدارس پرتاب می‌کرده‌اند» تا «مردم را نسبت به نظام بدبین کنند».

روز ۱۲اسفند معاون سیاسی و امنیتی فرماندار پردیس «گفت شواهد نشان می‌دهد که پارک شدن تانکر حامل سوخت در مجاورت مدرسه عامل مسمومیت دانش‌آموزان در مدرسه خیام پردیس باشد»(رکنا ۱۲اسفند).

ستاد به‌اصطلاح حقوق‌بشر رژیم اعلام کرد: «کمتر از ۱۰درصد دانش‌آموزان یک ماده محرک که از نوع گازهای جنگی، خطرناک و کشنده نبوده، استنشاق کردند و بخش اعظمی نیز تحت تأثیر آثار روحی و روانی و اضطراب قرار گرفتند»(تابناک ۲۰اسفند).

هفته گذشته روزنامه حکومتی هم‌میهن به‌نقل از هاشمیان، فوق‌تخصص بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری تهران نوشت «از گازهای ترکیبی برای مسمومیت استفاده شده و بسیار هوشمندانه در حال به‌کار‌گیری است و دسترسی به این گازها برای افراد عادی امکانپذیر نیست... . با این‌که وزارت بهداشت اعلام کرده این مسمومیت خفیف بوده اما باید تأکید کرد این مسأله جدی است و باید هر چه زودتر منبع این مسمومیت مشخص شود تا پزشکان بتوانند پادزهر آن را استفاده کنند». همین منبع نوشت: «پزشکان و پرستاران از ارائه هر گونه اطلاعاتی درباره مصدومان هراس دارند. آنها نگران پیامدهای این اطلاع‌رسانی و... هستند. بعضی می‌گویند به آنها اعلام شده هیچ صحبتی نداشته باشند و اطلاعاتی ندهند، دستوراتی که گفته می‌شود از مقامات بالادستی و از خود وزارت بهداشت آمده است. هیچ‌یک از مسئولان این وزارت‌خانه هم حاضر به مصاحبه و ارائه توضیح درباره آنچه اتفاق افتاده نیستند»(هم‌میهن ۱۲اسفند).

رئیس کل دادگستری رژیم در استان کردستان «از دستگیری ۳نفر از شایعه‌پراکنان در خصوص مسمومیت دانش‌آموزان در سنندج» خبر داد(ایسنا ۱۷اسفند).

مقاومت ایران با تأکید مجدد بر این‌که سرنخ این جنایت در بیت خامنه‌ای و ارگان‌های تحت‌امر او می‌باشد، بار دیگر خواستار اعزام یک هیأت تحقیق بین‌المللی برای رسیدگی به این جنایت بزرگ می‌باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ (۱۲ مارس ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a67543e1-7c63-4458-b741-19306f61ed88"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات