728 x 90

وزارت دفاع انگلستان: آخرین ارزیابیهای نظامی از وضعیت جنگ اوکراین

اوکراین در جنگ
اوکراین در جنگ

وزارت دفاع انگلستان روز سه‌شنبه ۲۵مرداد در آخرین ارزیابیهای نظامی خود از وضعیت جنگ اوکراین گفت: ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه پس از دست دادن ناو هواپیمابر مسکوا و بخش قابل توجهی از جتهای جنگی موجود در این ناو و از دست دادن کنترل جزیره مار، اکنون تنها با استفاده از موشکهای کروز به پشتیبانی از حملات زمینی مشغول است. فعالیت‌های این ناوگان به گشت‌زنی در آبهای قابل دید از ساحل کریمه با قایقهای شناور محدود شده است. این وضعیت، استراتژی کلی تهاجم روسیه را تضعیف می‌کند تا جایی که می‌توان گفت تهدیدات آبی-خاکی برای بندر اودسا تا حد زیادی خنثی شده است. این بدان معناست که اوکراین می‌تواند منابع خود را به شیوه‌های دیگری برای فشار گذاشتن بر نیروهای زمینی روسیه بکار بگیرد.

 

نیویورک تایمز روز سه‌شنبه خبر داد دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه با وزیر دفاع روسیه در مورد خطر وقوع یک حادثه اتمی پس از چندین روز گلوله‌باران بزرگترین نیروگاه هسته‌یی اروپا در اوکراین، گفتگو کرد. وی در این تماس گفت اگر هر دو طرف به اعزام بازرسان هسته‌یی کمک کنند، سازمان ملل می‌تواند اعزام بازرسان را تسهیل کند.

زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در ارتباط با این بحران گفت: اگر جامعه بین‌المللی فاقد عزم و قدرت لازم برای حفاظت از یک نیروگاه هسته‌یی است، به این معناست که خودش ضرر خواهد کرد. به تروریستها می‌بازد و تسلیم باج‌خواهی هسته‌یی می‌شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4e2cc00e-1b4e-4c60-a885-e698d454b431"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات