728 x 90

وزارت خزانه‌داری آمریکا صرافی کلیدی حزب‌الله را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۴بهمن ۱۴۰۱ در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، چند فرد و نهاد مرتبط به آنها را به‌دلیل تسهیل فعالیت‌های مالی برای حزب‌الله را لیست‌گذاری می‌کند.

در مرکز این شبکه، صرافی لبنان و به‌اصطلاح کارشناس مالی حسن مقلد قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند ساختن حزب‌الله برای ادامه سوء‌استفاده بحران اقتصادی لبنان و تشدید آن ایفا می‌کند.

خزانه‌داری هم‌چنین CTEX Exchange، یک تجارت خدمات پولی متعلق به حسن مقلد، را به اضافه پسران حسن مقلد، رایان مقلد و رانی مقلد، که فعالیت‌های مالی حسن مقلد و شرکتش را در حمایت از حزب‌الله تسهیل می‌کنند، لیست‌گذاری کرده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت: «از آنجایی که فساد رشد اقتصادی و توانایی افراد برای تأمین معاش خانواده‌هایشان را تضعیف می‌کند، آمریکا متعهد است کسانی را که از موقعیتهای ممتاز خود برای منافع شخصی سوء‌استفاده می‌کنند، مورد حسابرسی قرار دهد. امروز، وزارت خزانه‌داری علیه یک صرافی فاسد اقدام می‌کند که مهندسی مالی آن فعالانه از حزب‌الله و منافع آن به ضرر مردم و اقتصاد لبنان حمایت می‌کند و آنها را توانمند می‌سازد».

 

اقدام امروز در پی تحریم‌هایی است که در دسامبر ۲۰۲۲ علیه افراد و شرکتهایی که دستگاههای مالی فراگیر حزب‌الله را در سراسر لبنان مدیریت و توانمند می‌کنند، اعمال می‌شود از جمله القرد الحسن و واحد مالی مرکزی حزب‌الله. OFAC این افراد و نهادها را بر اساس نسخه اصلاح شده فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ لیست‌گذاری می‌کند. این فرمان اجرایی تروریستها، سازمانهای تروریستی، رهبران و مقامات گروه‌های تروریستی و کسانی که از تروریست‌ها یا اقدامات تروریستی حمایت می‌کنند را هدف قرار می‌دهد... .

 

حمایت از حزب‌الله

حسن مقلد، اقتصاددان مقیم لبنان، در هماهنگی نزدیک با مقامات ارشد مالی حزب‌الله برای کمک به حزب‌الله برای حضور در سیستم مالی لبنان کار کرده است. او به‌عنوان مشاور مالی حزب‌الله خدمت می‌کند و معاملات تجاری را از طرف این گروه در سراسر منطقه انجام می‌دهد. حسن مقلد در هماهنگی نزدیک با محمد قصیر، مقام ارشد مالی حزب‌الله که تحریم شده است، کار می‌کند و نماینده حزب‌الله در مذاکرات با سرمایه‌گذاران بالقوه، شرکا و حتی مقامات دولتی خارجی است. حسن مقلد طیف گسترده‌ای از مسائل را با محمد قصیر هماهنگ کرده است، از جمله معاملات تجاری مربوط به روسیه و هم‌چنین تلاش برای کمک به حزب‌الله در به دست آوردن تسلیحات برای استفاده حزب‌الله. حسن مقلد علناً به نقش خود در سال۲۰۱۶ به‌عنوان یک واسطه برای مذاکرات بین بانک مرکزی و حزب‌الله اعتراف کرد.

حسن مقلد به‌دلیل کمک مادی، حمایت مالی، حمایت مادی یا تکنولوژیکی یا کالاها یا خدمات به حزب‌الله یا در حمایت از آن لیست‌گذاری شده است... .

 

پیامدهای تحریم‌ها

در نتیجه اقدام امروز، همه اموال و سود ناشی از اموال این اهداف که در ایالات متحده هستند یا تحت مالکیت یا کنترل اشخاص آمریکایی هستند، مسدود شده و باید به OFAC گزارش شوند. …

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/03ef248a-549c-4580-8e02-9f514cd731d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات