728 x 90

وزارت‌خارجه فرانسه: زمان رو به اتمام است و گفتگوهای وین پس از پنج ماه و نیم توقف از سوی رژیم ایران عملاً هنوز از سر گرفته نشده

وزارت خارجه فرانسه
وزارت خارجه فرانسه

فرانسه روز سه‌شنبه گفت، پیشنهادات ارائه شده از سوی ایران در مذاکرات هفته گذشته در وین با هدف احیای توافق اتمی ۲۰۱۵، بسیار کمتر از حد مورد نیاز بود و فرانسه افزود زمان رو به اتمام است و تلاش اتمی ایران پیشرفتهای نگران‌کننده‌ای داشته است.

وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌یی اعلام کرد: «پیشنهادات ارائه شده از سوی ایران در هفته گذشته دارای مبنای معقولی که در راستای هدف نتیجه‌گیری سریع بوده و در عین حال به منافع همگان احترام بگذارد، نیست».

فرانسه پس از این‌که مذاکرات به پیش نرفت و دیپلماتها روز جمعه توافق کردند مذاکرات را برای چند روز متوقف کنند تا امکان رایزنی در پایتختها فراهم شود، ابراز &#۳۹;ناامیدی&#۳۹; کرد. مشخص نیست چه زمانی از سر گرفته خواهند شد.

وزارت‌خارجه فرانسه گفت: «هیچ یک از هیأتهای حاضر - به جز ایران - نمی‌خواستند مذاکرات بر این اساس از سر گرفته شود. لذا زمان رو به اتمام است زیرا - پنج ماه و نیم پس از توقف مذاکرات ایران - آنها هنوز بواقع از سرگرفته نشده‌اند».

در این بیانیه آمده است: اضطرار افزوده‌یی وجود دارد چرا که «ایران به برنامه اتمی خود در جهت بسیار نگران‌کننده‌ای ادامه می‌دهد». . (خبرگزاری فرانسه ۱۶آذر). .

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات