728 x 90

وزارت‌خارجه امارات: ۴کشتی تجاری در نزدیکی آبهای این کشور هدف یک عملیات خرابکارانه قرار گرفتند/ آسوشیتدپرس: رسانه‌های ایران چند ساعت قبل از این حادثه خبر آنرا اعلام کرده بودند

خلیج فارس
خلیج فارس

وزارت‌خارجه امارات متحده عربی امروز یکشنبه ۲۲اردیبهشت۹۸با صدور اطلاعیه‌یی اعلام کرد: ۴کشتی تجاری در نزدیکی آبهای این کشور هدف یک عملیات خرابکارانه قرار گرفتند. این واقعه تلفات جانی در بر نداشته است.

اطلاعیه وزارت‌خارجه امارات متحده عربی می‌افزاید: خرابکاری علیه کشتی‌های تجاری و در خطر انداختن جان کارکنان آنها یک تحول خطرناک است.

امارات متحده عربی جزئیات بیشتری از این واقعه ارائه نداد و تأکید کرد تحقیقات در این باره با همکاری مقامات بین‌المللی در حال انجام است.

پیش از این دولت فجیره یکی از اعضای امارات متحده عربی وقوع انفجار در بندر فجیره را تکذیب کرده بود. صبح امروز رسانه‌های حکومتی به‌ نقل از یک رسانه لبنانی به‌نام المیادین خبر از انفجار هفت نفتکش در بندر فجیره داده بود.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: حمله خرابکارانه علیه کشتی‌های اماراتی "درست ساعتهایی بعد از آن که رسانه‌های ایرانی و لبنانی گزارشات غلطی از انفجار نزدیک بندر امارات دادند." اتفاق افتاد.

 

وزارت‌خارجه امارات در بیانیه خود افزود: جامعه جهانی باید مسئولیت منع تلاش‌ها برای آسیب زدن به خطوط کشتیرانی را برعهده بگیرد.

دولت امارات تأکید کرد عملیات مخرب، امنیت و صلح جهانی را تهدید می‌کند.

 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات