728 x 90

وزارت‌خارجه آمریکا: ما به مقابله با نقض حقوق‌بشر، اقدامات بی‌ثبات کننده و حمایت از تروریسم رژیم ایران ادامه می‌دهیم

وزارت‌خارجه آمریکا
وزارت‌خارجه آمریکا

یک سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۲۱شهریور در واکنش به اخبار منتشر شده پیرامون معافیت تحریم رژیم ایران توسط وزارت‌خارجه آمریکا گفت: «دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه به صراحت اعلام کرده است ما هیچ‌یک از تحریم‌های خود علیه رژیم ایران را لغو نکرده‌ایم و ایران هیچ‌گونه تخفیف تحریمی دریافت نمی‌کند. ما به مقابله با نقض حقوق‌بشر رژیم ایران، اقدامات بی‌ثبات کننده در خارج از کشور، حمایت این رژیم از تروریسم و حمایت از جنگ روسیه علیه اوکراین ادامه می‌دهیم و برای آزادی شهروندان آمریکایی که به ناحق توسط ایران نگهداری می‌شوند، تلاش می‌کنیم و با کمک شرکای سوئیسی خود به نظارت دقیق بر سلامت و رفاه آنها ادامه می‌دهیم».


سخنگوی وزارت‌خارجه ادامه داد: «آمریکا اجازه داده تا برای تسهیل آزادی پنج شهروند آمریکایی بازداشت شده، انتقال وجوه بلوکه شده ایران از کره جنوبی به حساب‌های محدود شده در مؤسسات مالی در قطر انجام پذیرد به همین علت وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته معافیتی را امضا کرده است که امکان اجرای این انتقال را فراهم می‌کند. این معافیت امکان انتقال وجه از یک مکان به مکان دیگر را فراهم می‌کند، اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که رژیم ایران فقط می‌توانند برای تأمین مالی خرید کالاهای بشردوستانه از آن استفاده کنند چرا که هیچ پولی مستقیماً به ایران نمی‌رود و پس از انتقال به قطر نیز ایالات متحده بر نحوه و زمان استفاده از این وجوه نظارت خواهد داشت».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/57e9424d-1fcc-4c31-9755-8d33b8853afc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات