728 x 90

وزارت‌خارجه آمریکا: شورای حقوق‌بشر در گذشته واقعاً توجه خود را به‌طور کامل روی ایران متمرکز نکرده است

بث وان شاک
بث وان شاک

سایت وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲ آذرماه بریفینگ سفیر مسئول عدالت جنایی جهانی را منتشر کرد که در قسمت مربوط به ایران سفیر بث وان شاک به پرسش و پاسخ در این زمینه جواب داد.

سؤال: سؤالم این است که آیا می‌توانید چند کلمه در مورد نحوه تلاش آمریکا برای پیشبرد حسابرسی در رابطه با ایران بگویید؟ انتظارات شما از نشست هفته آینده شورای حقوق‌بشر در مورد سرکوب معترضان توسط ایران چیست؟

جواب: ما واقعاً شاهد یک سرکوب وحشیانه علیه افرادی هستیم که صرفاً از آزادی بیان، تشکل و اجتماع خود استفاده می‌کنند. و شما می‌دانید که جوانان واقعاً در اینجا پیشتاز هستند و جوانان بیشترین فشار این سرکوب را متحمل شده‌اند.

 

وی هم‌چنین اظهار امیدواری کرد و افزود: شورای حقوق‌بشر در گذشته واقعاً توجه خود را به‌طور کامل روی ایران متمرکز نکرده است و رویدادهای اخیر در نهایت این نهاد را بیدار کرده است. بنابراین ما بسیار خوشحالیم که می‌بینیم این ابتکارعمل پیش می‌رود و امکان تشکیل نوعی کمیسیون تحقیق یا نهاد حقیقت‌یاب اختصاصی را ایجاد می‌کند که می‌تواند واقعاً روی جمع‌آوری اطلاعات با امید به زمینه‌سازی برای حسابرسی در آینده کار کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d6874e50-13a4-4a0b-98ce-893cfaae6964"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات