728 x 90

وزارت امنیت داخلی آمریکا: رژیم ایران در مورد کرونا اطلاعات غلط منتشر می‌کند

چد ولف
چد ولف

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه ۱۵مهر گزارشی را درباره ارزیابی تهدیدها علیه ایالات متحده منتشر کرده است. در دو بخش از این گزارش به خطر موجود از سوی رژیم ایران در زمینه گسترش اطلاعات نادرست و هم‌چنین همکاری با حزب‌الله لبنان اشاره شده است.

چد ولف گفت: «وقتی مردم آمریکا این گزارش ارزیابی تهدید ملی را بخوانند، از تهدیدهای سنتی علیه میهن ‌مانند تروریسم و جرایم سازمان‌یافته بیشتر آگاه خواهند شد. با این وجود، من فکر می‌کنم آنها هم‌چنین متوجه خواهند شد که ما در میهن با تهدید چشمگیری از سوی کشورها و حکومتهایی مانند چین، روسیه، و ایران روبه‌رو هستیم».

در گزارش کفیل مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا آمده است: «عوامل تأثیرگذاری آنلاین ایران با استفاده از رسانه‌های مجازی نامعتبر، وبسایت‌های خبری نیابتی، و رسانه‌های حکومتی مشغول تلاش برای تقویت روایت‌های نادرستی هستند که می‌خواهند مسئولیت همه‌گیری کووید-۱۹ را به گردن ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی بیاندازند».

در این گزارش در ادامه آمده است: «تهران احتمالاً به دروغ‌پراکنی درباره ایالات متحده در رابطه با اعمال تحریم‌ها، و متوسل‌شدن به این توجیه که تحریم‌ها مانع ارائه خدمات بهداشت عمومی مناسب [در ایران] شده است، ادامه خواهد داد».

گزارش اضافه می‌کند: «دولت ایران و حزب‌الله لبنان، نیروی نیابتی [رژیم]، قصد‌شان برای انجام چندین عملیات علیه میهن [آمریکا] را نشان داده‌اند».