728 x 90

وزارت‌خارجه رومانی: اقدام وزارت‌خارجهٔ ایران دربارهٔ ‌مرگ منصوری مایه شگفتی است

قتل قاضی فراری در رومانی
قتل قاضی فراری در رومانی

احضار سفیر رژیم مرتضی ابوطالبی به وزارت خارجه رومانی

در رابطه با پرونده غلامرضا منصوری

دادستانی بخارست نتایج اولیه کالبدشکافی را اعلام کرد

مرگ غلامرضا منصوری با خشونت و جراحت همراه بوده

و آثار ضربه روی جسد دیده شده است

اطلاعیه وزارت خارجه رومانی-۲۲ ژوئن ۲۰۲۰

بدینوسیله وزارت امور خارجه رومانی اعلام می‌کند که امروز، ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست، مرتضی ابوطالبی را برای گفتگو درباره پرونده شهروند ایرانی غلامرضا منصوری، که در ۱۹ ژوئن سال ۲۰۲۰ در بخارست درگذشت، به وزارت امور خارجه احضار کرد.

به همین مناسبت، وزارت امورخارجه به رئیس هیئت دیپلماتیک ایران در بخارست اعلام کرد که پرونده این شهروند ایرانی در دست تحقیق است و نتیجه آن پس از بررسی‌های لازم بلافاصله از طریق مجاری رسمی به طرف ایرانی اطلاع داده می‌شود. در همین زمینه، وزارت امور خارجه رومانی از موضوعات منتشر شده توسط وزارت امور خارجه ایران در تاریخ ۲۱ژوئن و همچنین اظهارات برخی از مقامات تهران در مورد نتیجه تحقیقاتی که در حال انجام است ابراز شگفتی کرد.

در عین حال، وزارت امور خارجه بر جدیت مقامات رومانی برای پاسخگویی به درخواست‌های مقامات ایرانی در رابطه با پرونده این شهروند ایرانی تأکید کرد.

رژیم جنایتکار آخوندی در وقاحت و طلبکاری از حد گذراند و سرانجام صدای اعتراض رومانی هم که تا امروز در سکوت بود بلند شد.در پی احضار سفیر رژیم به وزارتخارجه رومانی و به دنبال طلبکاریهای وزارتخارجه و قضاییه و مقامات و مهره های ریز و درشت رژیم از رومانی، علیرغم اینکه سکوت هم پیشه کرده بود، دادستانی بخارست نتایج اولیه کالبدشکافی را اعلام و تصریح کرد مرگ غلامرضا منصوری با خشونت و جراحت همراه بوده و آثار ضربه روی جسد دیده شده است.دادستانی بخارست تأکید کرد، روی جسد او اثر جراحات ناشی از ضربه وجود دارد که این شرایط در حال طبیعی ایجاد نمی‌شود و حادثه با شتابزدگی همراه بوده است.

آخوند محمد جعفر منتظری دادستان کل رژیم درباره قتل آخوند منصوری گفت: الآن پرونده به این مهمی در جریان رسیدگی است و در این مقطع زمانی پاسخ دادن به‌بعضی از این ابهامات یا ورود بعضی از این سؤالات در روند رسیدگی ممکن است که ایجاد اشکال بکند.

مجری: در خصوص مرگ قاضی منصوری یکسریها می‌گویند جعبه سیاه بوده می‌خواستند مثلا جعبه سیاه از بین برود کشته شده یا می‌گویند اسامی افراد جدیدی را چقدر واقعاً این گمانه‌زنیها صحت دارد؟

آخوند منتظری: حادثه‌یی اتفاق افتاده در خارج از کشور ابعاد حادثه برای ما کاملاً ناشناخته و مشکوک است کاملاً مورد سؤال هست ما به‌عنوان یک مقام قضا نمی‌توانیم تا زمانی که ابعاد قضیه روشن نشده اظهارنظر جدی بکنیم.

مجری: چون تو این قضیه خود دستگاه قضا متهم و مدعی هست منتظری: بله ما مدعی هستیم.