728 x 90

وحشت سپاه پاسداران: وزیر خزانه‌داری آمریکا علاوه بر احیای تحریمهای برجام تحریمهای تازه‌ای وضع می‌کند

تحریمها علیه رژیم آخوندی
تحریمها علیه رژیم آخوندی

 

خبرگزاری سپاه پاسداران: 20اردیبهشت 97 نوشت:

خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌یی تحریم‌های تازه‌یی علیه چند فرد و شرکت را اعلام کرد.

خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه مدعی شده است که «یک شبکه گسترده انتقال ارز» وابسته به (نظام) را با همکاری امارات متحده عربی مختل کرده است.

بر اساس این بیانیه، 6فرد و 3شرکت به بهانه مبارزه با تروریسم به فهرست تحریم‌شدگان از سوی آمریکا افزوده شده‌اند.

اسامی این افراد و شرکتها عبارت است از:

- مقداد امینی

- محمدحسن خدایی

- سعید نجف‌پور

- مسعود نیکبخت

- فواد صالحی

- محمدرضا خدمتی

- شرکت جهان ارس کیش

- تعاونی محمدرضا خدمتی و شرکا

- صرافی راشد

خزانه‌داری آمریکا دارایی‌های این افراد و شرکتها در حوزه قضایی آمریکا را بلوکه کرده و اتباع آمریکا از مراودات مالی با آنها منع شده‌اند. این بیانیه به اتباع خارجی هم هشدار داده که در صورت کمک به‌نقل و انتقال پول توسط این افراد و شرکتها، ممکن است در معرض تحریم‌های آمریکا قرار بگیرند.

در حدود دو سالی که از اجرای توافق هسته‌یی می‌گذرد، آمریکا با وجود اعلام پایبندی ظاهری به این توافق بارها تحریم‌های تازه‌یی وضع کرده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا این هفته همان‌طور که پیشتر هم وعده داده بود، رسماًً از توافق هسته‌یی با نظام کناره‌گیری کرد. «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا پیش از این هم گفته بود که واشینگتن قصد دارد علاوه بر احیای تحریم‌های رفع‌شده ذیل برجام، تحریم‌های یکجانبه تازه‌یی وضع کند.

وی امروز پس از اعلام تحریم‌های تازه علاوه بر تشکر از امارات، به کشورهای مختلف توصیه کرده «در برابر تلاش‌های نظام برای سوءاستفاده از نظام مالی» آنها «هوشیار» باشند.