728 x 90

وحشت رژیم آخوندی از روند تحولات عراق

ناآرامی های عراق - آرشیو
ناآرامی های عراق - آرشیو

کیهان خامنه‌ای در یادداشت روز خود که توسط پاسدار سرتیپ سعدالله زارعی از دژخیمان قلمزن ولی‌فقیه ارتجاع نوشته شده، وحشت‌زده از روند تحولات عراق نوشت: «عراق شرایط خطیری را سپری می‌کند. حضور نظامیان آمریکایی به‌عنوان مهم‌ترین چالش امنیتی به حساب می‌آید و فشار شدید آمریکایی‌ها برای ابقاء نیروهای خود در عراق نشان می‌دهد این کشور برخلاف بعضی از اظهار‌نظرات، برنامه‌یی درازمدت برای ماندن در عراق دارد و این می‌تواند به خطر عمده‌یی برای سرنوشت عراق تبدیل شود».

کیهان ولایت در رابطه با پیآمد روی کار آمدن مصطفی کاظمی نوشت: «انتخاب «عبدالوهاب الساعدی» به ریاست پلیس ضدتروریستی عراق - یک علامت از سوی «مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق به‌حساب می‌اید. ساعدی، ژنرال مورد حمایت مشترک آمریکا و بعثی‌هاست».

کیهان ولایت در ادامه افزود: «دعوت الکاظمی از «ینس استولتنبرگ» فرمانده ناتو برای سفر به عراق و نیز اعلام آغاز مذاکرات مجدد بین واشنگتن و بغداد درباره توافقنامه امنیتی این احتمال را تداعی می‌کند که چرخش‌های مهم امنیتی در دولت عراق صورت بگیرد».

پاسدار زارعی با سرخوردگی از توافق دست‌نشاندگان ولایت فقیه با نخست‌وزیری کاظمی نوشت: «گروه‌های شیعه در جلسات با الکاظمی، اطمینان یافتند که او برخلاف «محمد توفیق علاوی» به مشورت با گروهها و رهبران پایبند است و در چارچوب پارلمان فعالیت خواهد کرد اما اینک او دست به اقداماتی زده است که این انگاره در اولین روزهای نخست‌وزیری‌اش در حال رنگ باختن است». (کیهان ۲۸اردیبهشت ۹۹)