728 x 90

وحشت خامنه‌ای از فوران خشم ملت و خطر سرنگونی: مسألهٔ کرونا ما را از توطئهٔ دشمنان که با اصل نظام است غافل نکند

خامنه‌ای خلیفه ارتجاع
خامنه‌ای خلیفه ارتجاع

خامنه‌ای با هراس از فوران خشم ملت و خطر سرنگونی و تأکید بر حفظ نظام ولایت فقیه در بحبوحه فاجعه کرونا گفت: «مسألهٔ کرونا ما را از توطئهٔ دشمنان که با اصل نظام است غافل نکند».

 

ولی‌فقیه ارتجاع روز پنجشنبه ۲۱فروردین ۹۹ در سخنان خود در تلویزیون حکومتی با تأکید بر طرح بازگرداندن مردم بر سر کار و روانه کردن فاجعه‌بار آنها به‌ قربانگاه کرونا گفت: «یک توصیه هم جهش تولید است که این حیاتی است و باید دنبال کنیم ما بایستی به هر قیمتی که هست مسأله تولید را دنبال کنیم».

 

خامنه‌ای با لاپوشانی عملکرد مجرمانه رژیم و ابعاد واقعی جان‌باختگان کرونا و حمایت از آمار قلابی رژیم افزود: «قضیه کرونا قضیهٔ بزرگی است لکن در مقایسه با بسیاری مشکلات چیز کوچکی به‌حساب میاد، در جنگهای بزرگ جهانی چند میلیون کشته شدند. آمارها و اقدام‌های بسیار خوبی انجام گرفته است، صدا و سیما هم انصافاً در این زمینه خوب عمل کرده...».

 

خامنه‌ای ضمن تمجید از بسیجیان و پاسداران ولایت جهل و جنایت گفت: «طلاب و دانشجویان بسیجی و هزاران بسیجی خدمات باارزشی که واقعاً از توصیف بالاتر است ارائه کردند».

 

خلیفه ارتجاع با گرد و خاک ضداستکباری برای لاپوشانی کرونای ولایت عامل قتل ملت دروغهای شاخدار و پرت و پلاهای آشفته گفت: «در کشورهای غربی برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند! فروشگاهها را تخلیه می‌کنند و حرص می‌زنند برای خرید بیشتر! در قضیه کرونا بیش از یک میلیون نفر در جهان درگذشتند»!

 

ولی‌فقیه دزد و دجال ارتجاع با اشک تمساح برای مردمی که صدها میلیارد ثروت‌شان را در بنیادهای غارت به جیب زده و احاله آنها به کسانی که دستشان باز است! گفت: «عده‌یی! زندگی‌شان به‌سختی قابل گذران است مردمی که دستشان باز است کمک حال آنان باشند».

 

خامنه‌ای در تلویزیون شبکه خبر رژیم - ۲۱فروردین ۹۹:

«اما در مورد این حادثه رایج کشور که حادثه کرونا است. خب این یک ابتلای عمومی‌ست یک آزمون هست آزمون است برای دنیاست هم برای دولتها هم برای ملتها دولتها آزمون عجیبی‌ست البته در مورد آمارها و اقدام‌های بسیار خوبی که انجام گرفته است و توصیه‌هایی که مسئولان می‌کنند حرف زیاد زده شده و به قدر کافی مطالبی را گفتند صدا و سیما هم انصافاً در این زمینه خوب عمل کرده و خوب کار کرده است در این مورد، داوطلبان آن کسانی که جز مجموعه‌های درمانی هم نبودند اما داوطلبانه آمدند وارد این میدان شدند طلاب جهادی دانشجویان جهادی هزاران بسیجی پرتلاش هزاران بسیجی در بخشهای مختلف کشور و آحاد مردم خدمات با ارزشی که واقعاً از توصیف بالاتر است اینها ارائه کردند.

مردم هم انصافاً‌ مشارکتهای مردمی، مشارکت‌های بسیار زیبا و صحنه‌های جالب و شگفت‌انگیزی را به‌وجود آورده، در همه جا هست.

مثلا در سبزوار طرح هر محله یک قربانی شروع شده. اهل محل جمع می‌شوند یک گوسفند قربانی می‌کنند به نیازمندان همان محل گوشت می‌دهند.

در شیراز معتمدین محلی با صاحبان املاک، صاحبان خانه‌ها و مغازه‌ها صحبت می‌کنند که اجاره نگیرند، یا تخفیف بدهند یا مهلت بدهند و کمک بشود به کاسب.

ولیکن صدها مورد شبیه این بلکه هزارها مورد شبیه این در سرتاسر کشور به شکل‌های گوناگون وجود دارد، اطلاعاتی است که به ما می‌رسد و ما می‌دانیم. نشان دادند محصول تربیت خود را غرب نشان داد. این‌که یک دولتی ماسک متعلق به یک دولت دیگر را، دستکش متعلق به یک دولت دیگر را سر راه مصادره کند و به طرف خودش ببرد، که این اتفاق در مورد چند دولت در اروپا و در آمریکا اتفاق افتاد.

یا مردم هر روز در ظرف مدت کوتاهی در ظرف یک ساعت یا دو ساعت فروشگاهها را تخلیه کنند، حرص بزنند برای خرید بیشتر که بروند یخچالها و فریزرهای خانه خودشان را پر کنند و دکانها خالی بشود، که نشان دادند قفسه‌های خالی را توی تلویزیونهای دنیا نشان دادند، تلویزیون ما هم نقل کرد از آنها.

یا کسانی برای چند دستمال توالت به جان هم بیفتند، یا کسانی برای خرید اسلحه صف بکشند، نشان داد که مردم صف کشیدند بروند اسلحه بخرند چون احساس خطر می‌کنند در این ایام که باید اسلحه داشته باشند.

یا بیماران را از هم فاصله بگذارند، اولویت برای بیمارها قائل بشوند، بیمار پیر را معالجه نکنند. می‌گوید بیمار پیر و از کار افتاده و دچار مشکلات اساسی، این را لزومی ندارد ما زحمت بکشیم با این محدودیت این را معالجه کنیم. این چیزهایی است که در آنجا اتفاق افتاده. انسان باور نمی‌کرد که مردم سیزده‌بدر را تعطیل کنند اما تعطیل کردند مردم سیزده‌بدر نرفتند این نشان‌دهنده این هست که مردم به‌معنای واقعی کلمه یک نظم عمومی را پذیرفته‌اند.

یک بعد دیگر در این قضیه این هست که البته کرونا خب یک مشکل بزرگ است برای بشریت امروز یک ابتلاء بزرگ و خطرناکی‌ست که به بشریت رو آورده لیکن این مشکل در قیاس با در مقایسه با بسیاری از مشکلات چیز کوچکی به‌حساب می‌آید. ما مشکلات فراوانی را در دنیا و در کشور خودمان مشاهده کردیم داشتیم که از این حادثه کمتر نبود بلکه بیشتر بود در جنگهای بزرگ دنیا در دو جنگ جهانی میلیونها نفر کشته شدند حالا در قضیه کرونا مثلا گفته می‌شود که مثلا تا حالا یک میلیون و چقدر در دنیا در سطح دنیا کشته شدند در جنگ اول و دوم که در اروپا اتفاق افتاد با فاصله حدود ۲۰سال در این دو جنگ چندین میلیون حالا الآن دقیق من یادم نیست اما می‌دانم بیش از ۱۰میلیون جمعیت در این جنگها به‌قتل رسیدند و اینها. پس ما وقتی که این راجع به این قضیه فکر می‌کنیم از بقیه حوادث مهمی که در دنیا همواره وجود داشته نبایستی غفلت بکنیم.

پس مسأله کرونا ما را از توطئه دشمن‌ها غافل نکند، از توطئه استکبار غافل نکند که دشمنی استکبار هم با اصل نظام جمهوری اسلامی است، این‌که کسی خیال کند که ما دشمنی نکنیم تا با ما دشمنی نکنند. این نیست اصل نظام جمهوری اسلامی اصل مردم‌سالاری اسلامی از نظر اونها قابل‌قبول نیست قابل‌فهم نیست و قابل‌تحمل...

عده‌ای هستند که در این شرایط و در این اوضاع حقیقتاً زندگی‌شان به‌سختی قابل گذران هست و نمی‌توانند زندگی معمولی عادی خودشان را اداره کنند مردمی که دستشان باز هست و توانایی دارند بایستی در این زمینه فعالیت وسیعی را شروع کنند.

یک توصیه هم به مسئولان عرض می‌کنیم، هم مسئولان و هم فعالان جوان در عرصه علم و فنآوری که دو چیز فراموش نشود، یکی مسأله جهش و تولید است که این حیاتی است برای این کشور ما بایستی به هر قیمتی که هست مسأله تولید را دنبال کنیم، به‌معنای واقعی کلمه جهش برای تولید به‌وجود بیاوریم».