728 x 90

واکنش وزارت‌خارجه رژیم به حرفهای پاسدار رضایی دربارهٔ کمکهای مالی به عراق و سوریه

ظریف - محسن رضایی
ظریف - محسن رضایی

بدنبال گفتگوی پاسدار محسن رضایی با روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" که گفته بود هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم، وزارت‌خارجه رژیم واکنش نشان داده و گفته است: «آنچه بیان شده دیدگاه شخصی رضایی بوده و با دیدگاه رژیم فاصله دارد».

وزارت امور خارجه رژیم آخوندی روز یکشنبه ۱۷اسفند با صدور اطلاعیه‌یی در واکنش به حرفهای محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کمکهای مالی رژیم به عراق و سوریه اعلام کرد: «آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد».

محسن رضایی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" گفته بود: «از این به بعد، هر یک ریال که به هر کسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، زیرا اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشورها از مزایای اقتصادی بهره‌مند می‌شوند».

دو روز پیش نیز ظریف وزیر خارجه آخوندها و خطیب‌زاده سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم درباره اظهارات پاسدار محسن رضایی پیرامون مذاکرات رژیم بر سر برجام نیز واکنش نشان دادند.

پاسدار رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفته بود که «اگر غرب سیگنال‌های روشنی مبنی بر برداشته‌شدن تحریم‌های آمریکا ظرف یک سال بدهد، جمهوری اسلامی ایران حاضر است مذاکره کند».

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم در واکنش به حرفهای پاسدار رضایی گفت سخنان رضایی نظرات شخصی او بوده و کلیه امور مرتبط با حوزه سیاست خارجی صرفاً از طریق وزارت‌خارجه و به‌صورت نهادی و از مجاری خودش منتقل می‌شود.

حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی روز ۱۶اسفند در واکنش به حرفهای سبزعلی رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت رژیم درباره مذاکره با آمریکا با طعنه و کنایه حمله کرد و گفت: «آقا محسن عزیز! همان یک عملیات فریب قدیمی کافی است. لازم نیست دشمن را بیش از این فریب دهید».

محسن رضایی در این مصاحبه گفته است: آنها باید به ما اطمینان خاطر دهند که همه تحریم‌های اعمال شده پس از برجام ۲۰۱۵، در عرض یک سال لغو می‌شود و به ما می‌گویند برای این روند مذاکره کنید. (اعتماد آنلاین ۱۶اسفند)

خبرگزاری حکومتی انتخاب نوشت: حقیقتاً این سخن عجیب محسن رضایی، نه‌تنها یک عقب‌نشینی غیرحرفه‌یی‌ست و ممکن است باعث اختلال در مذاکرات ظریف شود، بلکه این پیام خطرناک را به آمریکا مخابره می‌کند که: جناب آمریکا، با اصول‌گراها راحت‌تر می‌توانی به توافق رسید! مذاکرات را چند ماه عقب بینداز.