728 x 90

واکنش مردمی به بیسوادی آخوند رئیسی – گزارش خبری

رئیسی آخوند بی‌سواد
رئیسی آخوند بی‌سواد

این روزها بی‌سوادی آخوند رئیسی از حیطه مردم فراتر رفته و کاندیداهای دست‌چین خامنه‌ای هم این موضوع را به رخ رئیسی می‌کشند. محسن مهرعلیزاده نامزد شعبده انتخابات رژیم خطاب به رئیسی گفت: «شما شش کلاس سواد دارید، البته من به سواد حوزوی‌تان احترام می‌گذارم ولی این برای اداره کشور کافی نیست».

 

منشاء اخبار بی‌سوادی رئیسی؟

تلویزیون آرا (رژیم) روز دوشنبه ۱۷خرداد طی برنامه‌یی، رسوایی استفاده از واژه «شش کلاس سواد» آخوند رئیسی در مناظره مسخره انتخاباتی، را به کانال‌های تلگرامی مجاهدین خلق نسبت داد.

مجری تلویزیون آرا رژیم گفت: «یک نکته دیگر در مورد هم‌چنان حواشی مناظره اول ادامه دارد و بحث مدرک تحصیلی کاندیدا و نامزد‌هایی که توی مناظره خیلی داغ مطرح شد هم‌چنان حواشی و صحبت‌ها درباره آن ادامه دارد یک نکته جالب توجه در این میان این هست که یکی از کانال‌های تلگرامی وابسته به سازمان مجاهدین خلق... . در یک ماه گذشته به دفعات از کلید واژه شش کلاس سواد برای آقای رئیسی استفاده کرده و این استفاده از این کلیدواژه قبل از مناظره اول کاندیدا بوده و بعد متأسفانه دیدیم که همین کلیدواژه توی مناظره هم توسط یکی از نامزدها و خطاب به آقای رئیسی در واقع بیان شد».

 

مردم چه می‌گویند

پس از انتشار خبرهای فوق در توئیتر هشتگی به نام #شش_کلاس_سواد راه افتاد و بسیاری از مردم در این خصوص اظهارنظر کردند. گزیده‌ای از این جملات:

کاربری نوشت: «این که ۵دقیقه وقت اضافه نمی‌خواهد یه امتحان از درسهای سال هفتم ازش بگیرن کافیه».

کاربری توئیت کرد: «زشت‌ترین کار سیاست این است که می‌تواند احمق‌ترین آدمها را به‌عنوان خردمند و دانشمند به مردم تحمیل کند».

کاربری با اشاره به سوابق رئیسی نوشت: «به شش کلاس سوادش اشاره شد، این‌قدر زهره‌ترک شدن. به آدم کشی و قتل‌عامش اشاره بشه چی کارمون می‌کنن به نظرتون؟ فکر کنم اعدام در کمین همه مونه».

کاربری نوشت: «آقای رئیسی، به‌جای مدرک دکترا، دیپلم خود را نشان دهید!»

کاربری گفت: «مردی با شش کلاس سواد بیش از شش هزار با سواد را اعدام کرد».

کاربری نوشت: «دکترا پیشکش، مدرک ثبت نام در کلاس ۷ رو نشون بده».

کاربری توئیت کرد: «باید خون گریست به‌حال ملتی که رئیس‌جمهورش #شش_کلاس_سواد دارد».

کاربری با طنز نوشت: «ابراهیم رئیسی دقایقی پیش برای دادن امتحانات پایه هفتم اعلام آمادگی کرد».

کاربر دیگری پرسید: «کسی که از ۱۷ سالگی تو دادگاه بوده چجوری درس خونده؟».

 

واقعیت چیست؟

زندگی و سرگذشت آخوند رئیسی در همه جا منتشر شده است. وی متولد سال۱۳۳۹ است. وی در ۱۵سالگی از حوزه ارتجاع مشهد به قم فرستاده می‌شود.

سایت حکومتی آستان نیوز در این رابطه می‌نویسد: «در روزهای اول استقرار نظام، هم‌چون برخی مناطق مرزی در کشور، اخبار خوبی از شهر مسجد سلیمان که پایگاه گروه‌های چپ و مارکسیست بود به گوش نمی‌رسید. این‌گونه شد که حضرت امام برای ساماندهی اوضاع، آیت‌الله شیخ هادی مروی را به‌عنوان نماینده خود در این شهر منصوب فرمودند. به این ترتیب رئیسی به دعوت آن مرحوم، برای کمک در کارِ فرهنگی و اداره شهر همراه با گروهی از طلاب به مسجدسلیمان رفت و کلید ارتباط ایشان با مجموعه دادسرای انقلاب هم از همان‌جا زده شد».

یک‌سال بعد آخوند رئیسی پس از برگشت از سرکوب و قلع و قمع مسجد سلیمان، در حالی‌که ۱۹سال بیش نداشت، به‌عنوان دادیار به دادستانی کرج فرستاده می‌شود و کارش در آنجا اساساً بازجویی بود. دادستان انقلاب وقت، آخوند جنایتکار قدوسی، رئیسی را در آستانهٔ ۲۰سالگی به‌عنوان دادستان کرج منصوب می‌کند. بنابراین رئیسی در حوالی سال۱۳۶۰ دادستان شهر کرج بوده است. بنابراین در این فاصله فرصتی برای درس‌خواندن نداشته است.

پس از این تاریخ نیز آخوند رئیسی در سال۱۳۶۳ به‌عنوان دادستان همدان بوده و در سال۱۳۶۴ معاون دادستان رژیم در تهران شد. در سال۱۳۶۷ وی به‌عنوان جانشین دادستان تهران در هیأت مرگ عامل قتل‌عام زندانیان سیاسی بود.

بنابراین هم‌چنانکه شاهد هستید این آخوند جنایتکار صرفاً از طریق مشارکت در سرکوب و اعدام جوانان این میهن ارتقاء یافته است و برای این کار نیازی به تحصیلات نداشته است.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/68fb8fd9-3e9b-46b1-b30f-2a488c1c2abc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات