728 x 90

واکنش ترسان رژیم در قبال گسترش شعار انحلال سپاه

پاسدار شکارچی
پاسدار شکارچی

واکنش ترسان رژیم در قبال گسترش شعار انحلال سپاه

سخنگوی ارشد و معاون ستاد کل نیروهای مسلح تحت‌امر ولی‌فقیه

تلویزیون رژیم -۳۱شهریور۹۹

سؤال: این شبهه ‌که می‌گویند هر کشوری باید یک نیروی واحد مسلح

داشته باشد این در بحث ایدئولوژیک‌مان بحث حفاظت از مرزها است؟

پاسدار شکارچی:

سازمان مجاهدین علیه جمهوری اسلامی امروز دارند دامن می‌زنند

به این‌که در واقع یک‌ سوژه درست کنند به نام اختلاف بین ارتش و سپاه

کوچکترین اختلافی بین ارتش و سپاه وجود ندارد

سپاه در داخل کشورحتماً مأموریت دارد

ما باید با مجاهدین برخورد بکنیم

مجاهدین را وارد فاز نظامی کردند

خیلی خسارت وارد کردند بیش از ۱۷هزار

فقط مجاهدین از ما در داخل کشور گرفتند

مسعود رجوی: انحلال سپاه پاسداران

پاسدار شکارچی - شبکه پنج رژیم - ۳۱شهریور۹۹:

«شرکت‌کننده: یک‌سری اختلافاتی بین سپاه و ارتش هست می‌خواهم بدانم حقیقتاً آیا اختلافی هر چند کوچک وجود دارد یا این‌که نه عده‌یی به‌دنبال اختلاف انداختن هستند؟

پاسدر ابوالفضل شکارچی: ... ... یک پیوند و یک وحدت خونی بسته شده به هیچ عنوان گسستنی نیست. این روزبه‌روز هم تقویت شده برعکس برخلاف حرفها و اظهارنظرهای دشمنان انقلاب اسلامی که برداشت ما این است که سازمان منافقین که دیگر امکان کار نظامی و سخت ندارد علیه جمهوری اسلامی امروز ... ... عملاً دارند دامن می‌زنند به این‌که در واقع یک‌سوژه درست کنند به‌نام اختلاف بین ارتش و سپاه، کوچکترین اختلافی بین ارتش و سپاه وجود ندارد. امروز ارتش یک ارتش مقتدر مکتبی انقلابی با تفکر بسیجی با همان ویژگی‌هایی که پاسداران انقلاب اسلامی دارند، در کنار هم دیگر دست به‌دست هم با وحدت کامل با انسجام کامل مقابل نظام سلطه صف‌آرایی کردند. احساس ما این هست، حالا من می‌خواهم سؤال شما را تکمیل بکنم چرا دشمن دامن می‌زند به این اختلاف؟ این خیلی مهم هست چون یک دژ بسیار مستحکم غیرقابل نفوذ و غیرقابل عبور هستند نیروهای مسلح به‌ویژه ... ... ارتش و سپاه در مقابل دشمن به‌هرحال اختلاف می‌تواند این دژ نفوذناپذیر را نفوذپذیر بکند. بهرحال از دشمن بیشتر از این هم انتظار نیست.

مجری: پس این شبهه‌ای که می‌گویند هر کشوری باید یک نیروی واحد مسلح داشته باشد را شما می‌گویید که این در بحث ایدئولوژیک مان بحث حالا حفاظت از مرزها درست است؟

پاسدار شکارچی: حفاظت از مرزهای ایدئولوژیک نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی علاوه بر این‌که با همه نهادها و دستگاهها و حتی ارتش هست، مأموریت ذاتی آن با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

مجری: و اینها تداخل ندارد کارشان با هم؟

شکارچی: نخیر کاملاً هم‌افزا هستند با همدیگر، ببینید فرق نیروهای مسلح ما با سایر کشورهای دنیا در همین‌جاست. آن نقطه تمایز آن همین‌جاست. نیروهای مسلح جهان حداکثر برای حفاظت از کشورشان تشکیل می‌شوند که از دید ما در واقع این ظاهر قضیه هست، باطن قضیه این است که هر حاکمی که در واقع روی کار باشد در آن کشور چه مستبد چه غیرمستبد ارتش تشکیل می‌دهد برای حفظ حکومت خودش، برای بقای خودش، حاکمیت دینی یک هم‌چنین سناریویی را پیش رو ندارد، به‌هیچ عنوان ارتش برای بقاء سردمداران حکومت نیست، چون حکومت کاملاً مردمی و دینی هست، مردم هستند که توی صحنه هستند، لذا اگر نیروی مسلحی در کشور وجود دارد برای حفظ مردم، برای امنیت مردم برای در واقع رفاه مردم هست. این هدف خیلی والاتر و بالاتر از اهداف نیروهای مسلح بسیاری از کشورهای جهان هست که اگر در واقع کشته می‌دهند ،تلفات می‌دهند، می‌جنگند، بیشتر برای بقای آن ظلم هست برای بقای حاکمیت خودشان هست.

حاکمیت دینی حاکمیت در واقع سرزمینی نیست، عملاً همه ملتها همه مردم را در واقع دربرمی‌گیرد. ما امروز از مردم مظلوم یمن دفاع می‌کنیم با همین تفکر از مردم مظلوم فلسطین دفاع می‌کنیم با همین تفکر حالا از ملتهای غیرمسلمان از همین سیاه پوست‌هایی که الآن در آمریکا زیر چکمه‌های ظلم آمریکایی‌ها دارند کشته می شوند، ما از اینها دفاع می‌کنیم.

مجری: پسرها خیلی ساکت هستید خانمها دو تا سؤال پرسیدند.

یک شرکت‌کننده: گفتید که سپاه مرز ایدئولوژیک است، ارتش این با هم، مرز ایدئولوژیک ما کجا هست؟ یعنی شما می‌گویید مرز ایدئولوژیک، مرز ایدئولوژیک زمانی فلسطین، زمانی یمن، این تداخل با این ندارد که ما از مرز جغرافیایی خودمان دفاع کنیم؟

شکارچی: ببینید این نیست که سپاه در داخل کشور هیچ مأموریتی ندارد، حتماً مأموریت دارد ما باید از نفوذ بیگانگان جلوگیری بکنیم، با منافقین برخورد بکنیم، امنیت داخلی کشور را تأمین بکنیم، اینها همه مأموریتهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است... ...

مجری: سردار این نقش مستشاری را نگفتید نقش مستشاری داریم یعنی چی؟

پاسدار شکارچی: عرض می‌کنم خدمت‌تان ما برای این‌که در واقع بتوانیم تجربیات خودمان را منتقل بکنیم به همین مردم به مردم یمن به مردم لبنان به مردم سوریه افراد مجرب ما می‌روند آنجا در واقع کمک فکری می‌کنند به آنها تجربه خودشان را منتقل می‌کنند... ... نیروی نظامی به هیچ عنوان ما نداریم در داخل کشورها ... ... یک شرکت‌کننده: سردار سلام ببخشید پس این شهدای مدافع حرم عزیز ما که دارند همیشه هایشان در مورد خانواده‌هایشان مصاحبه می‌کنند و ما حرف‌هایشان را می‌شنویم به غیر از آن جمله‌ای که دشمن می‌گوید شما به حوثی‌های یمن سلاح می‌دهید اینها چقدر واقعیت دارد این سلاح دادن و این‌که آن شهدای حرم این حرف ایدئولوژیکی و فقط مستشاری را یک کم رد می‌کند سردار.

پاسدار شکارچی: چه کسانی اینها را می‌گویند که ما سلاح می‌دهیم به یمن؟

شرکت‌کننده: دشمن

شکارچی: خوب ببین دشمن که دشمنی خودش را می‌کند، اگر نگوید جای تعجب هست.

شرکت‌کننده: پس شما رد می‌کنید؟

شکارچی: ببینید من می‌خواهم این را خدمتتان عرض بکنم، ما هر کشوری که در مقابل رژیم جعلی صهیونیستی و رژیم خونخوار و تروریست آمریکا صف‌آرایی بکند، کمکش می‌کنیم. هر جا از دستمان بر بیاید. ولی واقعیت امر مشکلات اقتصادی کشور ما ایجاب نمی‌کند که ما بخواهیم چیزی رایگان به کسی بدهیم. حتماً بله یک چیزهایی ممکن است از ما بخرند، خوب یک جبهه‌ای به نام جبهه مستضعفین تشکیل شده در مقابل جبهه مستکبرین، پس چه می‌شود آن بحث انقلاب اسلامی که ما داریم می‌گوییم؟

مجری: یعنی بده بستانی هست

شکارچی: بله به‌هرحال ما باید کمک بکنیم به‌مردم یمن ... ... مدافعان حرم امروز یک مجموعه بسیار بسیط و عریض و طویلی هست. ما مثلاً مدافعان حرم در کشور عراق یک مجموعه کاملاً مردمی به نام حشدالشعبی هستند یک مجموعه‌یی که از یک ارتش بسیار مقتدری که حالا شما بخواهید تصور بکنید، ارتش قوی‌تر مردمی در داخل عراق است مقابل آمریکا ایستاده‌اند، اینها نباشند می‌بلعند آمریکا مردم عراق را. عملاً وحشت دارد واقعاً دشمن از اینها. خوب اینها همه مدافعان حرم هستند. انصارالله یمن حالا در داخل کشور خودشان از کشور خودشان دفاع می‌کنند، ولی در سوریه ما تحت عنوان مدافع حرم از کشورهای متعدد حضور جوانان را داریم می‌بینیم، شما می‌بینید مثلا همین طور که عرض کردم فاطمیون، علویون، زینبیون، خودشان را سازماندهی کردند مقابل دشمن، جمهوری اسلامی آمده کمک کرده همه تجربیات خودش را به همه این گروهها منتقل کرده.

مجری: سردار دخالت نظامی نمی‌شود؟

شکارچی: ... ... دخالت نظامی زمانی هست که ما یک لشکری تیپی چیزی ببریم تو سوریه، هم‌چنین چیزی ما نداریم، حضور ما حضور مستشاری است. بله اخیراً این آخرین سفری که آقای باقری ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح به سوریه داشتند ... ... آنجا بنا به درخواست دولت سوریه این بحث پدافند هوایی بنا شد تقویت بشود علناً هم اعلام کردیم رسماً به دنیا اعلام کردیم ما این قرارداد را داریم با دولت سوریه و حتماً هم تقویت خواهیم کرد ... ...

شکارچی: یک هدف نهایی را آمریکایی‌ها از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی دارند دنبال می‌کنند ... ... یک هدف راهبردی را و آن براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است ... ... منافقین را وارد فاز نظامی کردند و خیلی خسارت وارد کردند، بیش از ۱۷هزار شهید فقط منافقین از ما در داخل کشور گرفتند.»(تلویزیون شبکه پنج رژیم ۳۱شهریور۹۹)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ce55c0b3-5ee5-4365-b95f-574208ee805a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات