728 x 90

واکنش ترسان رژیم آخوندی چند ساعت پس از انتشار خبرهای درگیری با طالبان

درگیری مرزی نیروهای طالبان با مرزداران رژیم ایران
درگیری مرزی نیروهای طالبان با مرزداران رژیم ایران

به‌دنبال اعلام درگیری شدید میان نیروهای مرزی رژیم با نیروهای طالبان توسط خبرگزاریها از جمله اسپوتنیک روسیه و آماج نیوز افغانستان، خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (تسنیم) در یک واکنش ترسان چند ساعت پس از انتشار خبرهای درگیری با طالبان، اعلام کرد: بعدازظهر چهارشنبه در منطقهٔ شغالک در نزدیک ولایت نیمروز بر سر یک سوءتفاهم مرزی درگیری میان نیروهای مرزبانی و طالبان رخ داده است.

نیروی قدس با تکذیب شتابان تصرف پاسگاههای مرزی توسط طالبان افزود: درگیریها پایان یافته و ایران در حال توجیه طالبان نسبت به‌خط مرزی است و تصاویر منتشر شده برای لحظات اولیه درگیری بوده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در حساب توئیتر خود اعلام کرد که حادثه در بین محافظین مرز افغان و ایران در ولایت نیمروز کنترل شد.

ذبیح الله مجاهد اظهار داشت: امروز در منطقه سرحدی شهرستان کنگ ولایت نیمروز، بین محافظین افغان و ایرانی در سطح محلی سوء تفاهم ایجاد شده بود، که اکنون با تفاهم هردو طرف وضعیت کنترل شده است. بخاطر جلوگیری و تحقیق این سوء تفاهم، مسئولین دستورهای لازم را داده‌اند.

اسپوتنیک روسیه به‌نقل از منابع مطلع خبر داد درگیری شدیدی میان نیروهای طالبان و مرزبانان رژیم ایران در ولایت مرزی نیمروز صورت گرفته است.

خبرگزاری آماج نیوز با انتشار ویدئو کلیپی از درگیری مرزی بین طالبان و مرزبانان رژیم ایران خبر داده است.

بر اساس گزارشها این درگیری در مرز دو کشور در ولایت نیمروز رخ داده است. این خبرگزاری ادعا کرده است که چند پاسگاه رژیم ایران به دست نیروهای طالبان افتاده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات