728 x 90

واکنش‌های ناامیدانه مهره‌ها و رسانه‌های رژیم به فعال شدن مکانیسم ماشه

خواستار خروج رژیم از برجام و ان.پی.تی
خواستار خروج رژیم از برجام و ان.پی.تی

ابراهیم کارخانه‌ای رئیس سابق کمیته هسته‌یی در مجلس ارتجاع، در کیهان خامنه‌ای نوشت: «خروج از برجام و در صورت لزوم خروج از NPT فرصت استفاده از مکانیسم ماشه را از آمریکا و اروپا خواهد گرفت، ماندن یکجانبه در برجام این فرصت را به دشمن می‌دهد که بر اساس بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام و بندهای ۱۰ و ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱، با طرح پرونده در شورای امنیت با سلب امکان حق وتو از روسیه و چین، سهم ما، تنها استفاده طرف مقابل از مکانیسم ماشه باشد»! کیهان ۳۱شهریور

از سوی دیگر، پرویز سروری نماینده سابق مجلس رژیم نوشت: «اروپا و آمریکا در شراکت استراتژیک علیه خطوط قرمز (نظام) یک هدف را تعقیب می‌کنند که عبارت است از: «محدود کردن توان دفاعی - منطقه‌ای» و «عدم اجرای تعهدات برجامی». اروپایی‌ها معتقدند یک برجام نیمه‌جان، بی‌رمق و بی‌تأثیر بهتر از یک توافق مرده است». (حمایت آنلاین ۳۱شهریور)

فواد ایزدی مهره خامنه‌ای نیز ادعای آخوند روحانی در مورد دست‌آوردهای برجام را رد کرد و نوشت: «ما توانمندی هسته‌یی گسترده‌یی نداریم، پنج سال پیش ما ۱۰تن اورانیوم غنی‌شده داشتیم که به‌پای برجام گذاشتیم. اراک، فردو، نطنز و ۱۹هزار سانتریفوژ داشتیم، الآن با ۳تن اورانیوم چه می‌خواهیم بگیریم؟» (رسالت ۳۱شهریور)

در همین حال روزنامه حکومتی رسالت این حرف روحانی که اروپا با آمریکا مخالفت کرده و مکانیسم ماشه پیروزی رژیم است را به تمسخر گرفت و نوشت: «نمی‌شود روغن ریخته اروپاییان و شورای امنیت را نذر نظام کرد و به‌به و چه‌چه راه انداخت! درست است که اروپاییان همراه آمریکا ماشه‌ای نچکاندند، علتش این بود که قبلاً برگه ناظم آتش را روی رگبار گذاشته بودند». (رسالت۳۱ شهریور)