728 x 90

وال استریت ژورنال: کشورهای غربی هشدار دادند رفتار رژیم ایران در مذاکرات وین گامی به سوی شکست است

انریکه مورا هماهنگ  کننده مذاکرات اتمی وین از اتحادیه اروپا
انریکه مورا هماهنگ کننده مذاکرات اتمی وین از اتحادیه اروپا

وال استریت ژورنال نوشت: روز جمعه ۱۲آذر پس از توقف مذاکرات هسته‌یی قدرتهای جهانی با رژیم ایران، و پس از این‌که تیم مذاکره‌کننده این رژیم بتدریج از مواضع و توافقات یک هفته اخیر خود فراتر رفت، کشورهای غربی هشدار دادند این تلاشها گامی بسوی شکست مذاکرات است.

دیپلماتهای غربی گفتند این گفتگوها چیزی در بر نداشت تا آنها را متقاعد کند رژیم ایران قصد انجام همکاریهای لازم برای احیای توافق برجام را دارد.

این دیپلماتها افزودند برای بحث در مورد آنچه در وین اتفاق افتاد به کشورهای خود باز خواهند گشت تا ببینند آیا راهی برای ادامه مذاکرات وجود دارد یا نه.

خبرگزاری رویترز جمعه ۱۲آذر گزارش داد: مقام‌های بلندپایه فرانسوی، بریتانیایی و آلمانی در مذاکرات وین موضع‌گیری و رفتار رژیم ایران نسبت به متون دور قبلی مذاکرات و جایگزین کردن پیشنهادات خود به جای متون قبلی را رفتاری مأیوس کننده خواندند.

پنجمین روز مذاکرات هسته‌یی در وین صبح جمعه به پایان رسید و به‌دنبال آن جلسه کمیسیون مشترک برجام در بعدازظهر برگزار شد.

در پایان این جلسه انریکه مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات هسته‌یی به خبرنگاران گفت: هفتمین دور مذاکرات امروز به پایان رسید. هیأتهای مذاکره‌کننده به پایتختهای کشورهای خود باز می‌گردند. من توصیه کردم تصویر واقعی از مذاکرات بدهند. ما مشکلات زیادی داریم. چالشهای زیادی در برابر ماست. دور بعدی مذاکرات احتمالاً از اواسط هفته آینده شروع شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات