728 x 90

وال استریت ژورنال: رژیم ایران رکورد دار اعدام

رژیم ایران رکورد دار اعدام
رژیم ایران رکورد دار اعدام

وال استریت ژورنال نوشت: رژیم ایران رکورد دار اعدام به نسبت جمعیت در جهان است و به‌گفته عفو بین‌الملل در سال گذشته بیش از ۵۰۰تن را اعدام کرده است.

وال استریت افزود: در حالیکه اقتصاد ایران دچار مشکل است دستگاه قضایی رژیم ایران اعلام کرد امسال صدها تن از معامله‌گران ارز خارجی دستگیر شده‌اند. این اقدام، سایه ترس را بر جامعه تجاری ایران حاکم کرده است و این در حالیست که به‌گفته کارشناسان، حکومت ایران نگران اعتراضات و ناآرامیهای اجتماعی است.

وال استریت ژورنال اضافه کرد: این رژیم مدتهاست که یکی از فاسدترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و بر اساس گزارش ۲۰۱۷ نهاد شفافیت بین‌المللی درباره شاخص فساد، حکومت ایران در میان ۱۸۰کشور در رتبه ۱۳۰قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید

تصویب شصت و پنجمین قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌ بشر در ایران در مجمع عمومی ملل متحد

شصت و پنجمین قطعنامهٔ محکومیت رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر در عالیترین مرجع بین‌المللی به تصویب رسید

استقبال رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت از محکومیت رژیم آخوندی لزوم ارجاع پرونده جنایات فاشیسم مذهبی به شورای امنیت ملل متحد

سردمداران این رژیم به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی در سال ۶۷باید محاکمه شوند

 

اجلاس رسمی مجمع عمومی ملل ‌متحد در نیویورک که عالیترین مرجع بین‌المللی است روز دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷ شصت و پنجمین قطعنامهٔ محکومیت رژیم آخوندی از سوی ارگانهای ملل ‌متحد را با۸۴رای مثبت به تصویب رساند.

این قطعنامه نقض سیستماتیک حقوق‌بشر و آزادیهای اساسی مردم ایران توسط رژیم آخوندی و شمار بالای اعدامها، اعدام افراد زیر سن قانونی، اعدام افراد بر اساس اعترافات اجباری، اعدامهای وحشیانه در ملأعام و همچنین شکنجه و رفتار بیرحمانه در زندانها این رژیم را محکوم می‌کند.

قطعنامه همچنین به استفاده مفرط از زور و قهر علیه معترضان و قتل بازداشت شدگان در زندانها پرداخته و دیکتاتوری آخوندی را به آزاد کردن «کسانی که به‌خاطر شرکت در اعتراضات» دستگیر شده‌اند فرامی‌خواند.

قطعنامه مصوب مجمع عمومی ملل ‌متحد خواستار توقف محروم‌ کردن عمدی زندانیان از دسترسی به درمان پزشکی و خواهان پایان‌ یافتن «محدودیت‌های گسترده علیه حق آزادی عقیده و بیان و حق آزادی اجتماعات» و توقف «آزار و اذیت و ارعاب» مخالفان سیاسی، مدافعان حقوق‌بشر، مدافعان حقوق اقلیتها و زنان، کارگران، دانشجویان و فعالان محیط‌زیست، شده است.

در این قطعنامه بر لزوم از بین‌ بردن تمامی اشکال تبعیض و سایر نقض‌های حقوق‌بشر علیه زنان و دختران ایران و اقلیتها و بر لزوم بازدید گزارشگر ویژهٔ سازمان ملل از ایران تحت حاکمیت آخوندها، تأکید شده و آمده است:(مجمع عمومی) تصمیم دارد به بررسی وضعیت حقوق‌بشر در ایران ادامه بدهد.

 

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، ضمن استقبال از تصویب این قطعنامه گفت: تصویب شصت و پنجمین قطعنامهٔ ‌ ملل ‌متحد در محکومیت نقض سیستماتیک و وخیم حقوق‌بشر در ایران، ضرورت ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران به شورای امنیت ملل ‌متحد را ایجاب می‌کند.

خانم رجوی افزود: دیکتاتوری آخوندی که رکورد دار اعدام در جهان به نسبت جمعیت است، باید از جامعه جهانی طرد شود و سردمداران این رژیم که در قتل‌عام ۳۰هزار زندانیان سیاسی در سال ۶۷مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌اند، باید محاکمه شوند.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0b3135c3-b093-492c-85a0-0e40012aee9e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات