728 x 90

وال‌استریت ژورنال: تهدیدهای تروریستی رژیم ایران در اروپا رو به افزایش است

پلیس آلمان
پلیس آلمان

روزنامه وال‌استریت ژورنال با انتشار گزارشی روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند، به منشأ تهدیدهای تروریستی در کشورهای اروپایی طی ماه‌های اخیر از سوی نیروهای نیابتی رژیم ایران ناشی از جنگ عزه پرداخته است.

در ارتباط با همین موضوع مقام‌های امنیتی ایتالیا روز دوشنبه در جدید‌ترین گزارش امنیتی خود از بازداشت سه فلسطینی در یکی از شهرهای این کشور مظنون به برنامه‌ریزی برای انجام حملات تروریستی در یکی از کشورها خبر دادند.
چند ماه پیش نیز پلیس اتریش و پلیس بوسنی دو گروه جداگانه از پناهجویان افغان و سوری را به همراه اسلحه و مهمات بازداشت کردند؛ از تلفنهای همراه برخی از بازداشت شدگان تصاویری از اهداف یهودی و اسراییلی در اروپا به دست آمد که نشان می‌داد انگیزه آنها در ارتباط با جنگ غزه است.
بر اساس این گزارش تهدیدات تروریستی در شرایط کنونی به نیروهای نیابتی رژیم ایران از جمله حزب‌الله لبنان و حماس نیز نیز اشاره شده است.
در این گزارش هم‌چنین به دستگیری یک شهروند ایرانی-آلمانی مرتبط با رژیم آخوندی به جرم تلاش برای بمب‌گذاری یا ایجاد آتش در کنیسه‌ای در شهر بوخوم به حدود سه سال زندان محکوم شد، اشاره شده است.
این گزارش در ادامه به کارنامه رژیم ایران در حملات تروریستی علیه مخالفان خود در کشورهای اروپایی اشاره دارد که اخیراً یهودیان ساکن این قاره را به اهداف تروریستی خود تبدیل شده‌اند و در همین رابطه وزیر خارجه سوئد در دیدار با امیرعبداللهیان به وی هشدار داده بود که: توطئه قتل یهودیان در سوئد بر روابط ما تأثیرگذار است.

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود اشاره دارد به بازداشت چند تبعه تاجیک در آلمان که این نگرانی را ایجاد می‌کند که جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش بار دیگر از موج پناهجویان به اروپا برای نفوذ عوامل خود استفاده کنند.
وال‌استریت ژورنال از قول مقام‌های امنیتی نوشته است که این حوادث جداگانه نشان می‌دهد که تهدیدهای تروریستی علیه کشورهای اروپایی نه تنها در حال افزایش است، بلکه از منشاهای جدیدی سرچشمه می‌گیرد و کار نهادهای امنیتی را پیچیده می‌کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2fd8c62e-4317-4653-8961-117b41359f4a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات