728 x 90

وال استریت ژورنال: تعمیق همکاری نظامی رژیم ایران و روسیه برای ایجاد کارخانه‌یی برای ساخت شش هزار پهپاد

پهپاد ساخت رژیم در اوکراین
پهپاد ساخت رژیم در اوکراین

وال استریت ژورنال یکشنبه ۱۶بهمن، در گزارشی نوشت رژیم ایران و روسیه قصد دارند تأسیساتی با قابلیت تولید شش هزار پهپاد طراحی شده توسط رژیم ایران برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ایجاد کنند.
در این گزارش آمده است مقامات یک کشور هم‌سو با آمریکا گفته‌اند روسیه و رژیم ایران در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای ساخت کارخانه جدیدی در روسیه هستند که می‌تواند حداقل ۶۰۰۰هواپیمای بدون سرنشین طراحی شده ایرانی برای جنگ در اوکراین بسازد که این آخرین نشانه از تعمیق همکاری بین دو کشور است.
این گزارش در ادامه می‌افزاید: پهپادهای انتحاری شاهد-۱۳۶ ایران که تحویل روسیه داده شده است برای هدف قرار دادن تأسیسات غیرنظامی، خصوصاً شبکه برق و مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما سرعت پایین و صدای بالای این نوع پهپاد، رهگیری آن را آسان‌تر می‌کند و نیروهای دفاع هوایی اوکراین تاکنون موفق به ساقط کردن ۵۴۰فروند از این پهپادها شده‌اند.
این مقامات افزودند: روسیه و رژیم ایران قصد دارند یک پهپاد سریع‌تر بسازند که می‌تواند چالشهای جدیدی برای پدافند هوایی اوکراین ایجاد کند... . این مقامات گفتند که ریاست هیأت رژیم ایران برعهده سرتیپ عبدالله محرابی، رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران و قاسم دماوندیان، مدیر اجرایی صنعت هوانوردی قدس ایران، یک سازنده کلیدی دفاعی که دولت آمریکا می‌گوید در توسعه و ساختن هواپیماهای بدون سرنشین کشور نقش اساسی دارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1cbb902d-3613-409d-9d1d-1ab1db6dce87"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات