728 x 90

وال استریت ژورنال: بازدارندگی ناموفق بایدن در سوریه

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

وال استریت ژورنال روز ۴فروردین در سرمقاله خود درباره حمله نیروهای شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران به پایگاههای آمریکایی در سوریه نوشت: شبه‌نظامیان رژیم ایران یک آمریکایی را می‌کشند و با واکنش ضعیف ایالات متحده مواجه می‌شوند.
در مطلب وال استریت ژورنال آمده است: عقب‌نشینی هزینه‌های جدی دارد، زیرا آمریکایی‌ها از زمان خروج از افغانستان در سال۲۰۲۱ راه سختی را آموخته‌اند. دشمنانی مانند ولادیمیر پوتین آن را پیامی می‌دانستند که او می‌تواند به اوکراین حمله کند و رئیس‌جمهور بایدن درگیر آن نخواهد شد. توانایی ایالات متحده برای بازدارندگی بسیار ضعیف شده بود. اکنون ایران و شبه‌نظامیانش در حال آزمایش عزم ایالات متحده در سوریه و عراق هستند و آمریکایی‌ها هدف آن هستند.
شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران روز پنجشنبه به یک پایگاه آمریکایی در شمال شرق سوریه حمله کردند که منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن ۵نیروی نظامی و یک پیمانکار دیگر شد. ایالات متحده با بمباران سایتهایی که توسط گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران استفاده می‌شد، تلافی کرد.
اما به نظر نمی‌رسید که انتقام‌جویی پراکنده، مانع از حملات بعدی شبه‌نظامیان شود. ساعاتی بعد، آنها ۱۰موشک به پایگاه دوم آمریکا در شرق سوریه شلیک کردند. ایالات متحده می‌گوید که موشکها به هدف اصابت نکرده‌اند، اما درس این حادثه این است که شبه‌نظامیان از پاسخ ایالات متحده نمی‌ترسند.
اگر پرزیدنت بایدن و وزیر دفاع لوید آستین به مأموریت ایالات متحده در آن کشورها اعتقاد داشته باشند، اولین وظیفه آنها محافظت از سربازان و شهروندان آمریکاست. این به‌معنای ایجاد ترس در ذهن دشمنان ما است که اگر به آمریکاییها حمله کنند، با پاسخی سخت و مرگبار مواجه خواهند شد.

 

به گزارش رویترز ۵فروردین جو بایدن در کنفرانس مطبوعاتی با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت: شب گذشته نیروهای نظامی آمریکا حملاتی جدی در سوریه انجام داده و کسانی را که به پرسنل ما حمله کرده بودند را هدف قرار دادند. از صمیم قلب مراتب تسلیت خود را به خانواده‌های آمریکاییانی که کشته یا به‌سرعت بهبود یافته‌اند تقدیم می‌کنم. اشتباه نکنید، ایالات متحده تأکیدی بر درگیری با ایران ندارد، اما آماده باشید که ما برای محافظت از مردم خود با قدرت عمل کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که دیشب اتفاق افتاد ما به تلاش هایمان برای مقابله با تهدیدات تروریستی در منطقه با مشارکت کانادا و سایر اعضای ائتلاف برای شکست دادن داعش ادامه می‌دهیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8764486e-d2f5-4d6e-aaaf-33a659a54684"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات