728 x 90

واشنگتن‌پست: معترضان هم‌چنان در خیابان‌ها هستند و مقامات با خشونت و ارعاب به آنها پاسخ می‌دهند

زاهدان - پلاکارد سرخم قدغن - مرگ بر دیکتاتورترین دیکتاتور تاریخ - ۲دی
زاهدان - پلاکارد سرخم قدغن - مرگ بر دیکتاتورترین دیکتاتور تاریخ - ۲دی

روزنامه واشنگتن‌پست روز پنجشنبه ۱۳بهمن، در گزارش مفصلی پیرامون اعتراضات در سیستان و بلوچستان نوشت: با گذشت چهار ماه از آغاز اعتراضات، معترضان هم‌چنان در خیابان‌ها هستند و مقامات با خشونت و ارعاب به آنها پاسخ می‌دهند.
واشنگتن‌پست در گزارش خود با ارائه بیش از ۱۰۰ ویدیو و عکس و مصاحبه با شاهدان عینی و ناظران حقوق بشری، و هم‌چنین بازبینی داده‌های جمع‌آوری شده از ١٧هفته اعتراضات در رابطه با مشارکت سپاه و لباس شخصی‌ها در سرکوب خشونت‌بار اعتراضات، بازداشت‌های خودسرانه، برخورد فیزیکی جمعی، و شلیک به سوی غیرنظامیان در سیستان و بلوچستان خبر داده است.
در ادامه واشنگتن‌پست به‌نقل از یک معترض نوشت: «ما هیچ آینده‌ای و امیدی نداریم. زندگی آن‌چنان سخت شده که با خودمان فکر می‌کنیم حتی اگر کشته شویم، شاید فردا آینده بهتری برای فرزندان‌مان وجود داشته باشد».
در این گزارش با اشاره به کشتار جمعه ٨مهر در زاهدان موسوم به «جمعه خونین» اشاره کرده است که به‌رغم سرکوب و کشتار در این استان، آنها هر هفته به خیابان‌ها می‌آیند که در نتیجه آن ۲۹نفر دیگر به کشته‌شدگان اعتراضات در این استان افزوده شده است.
واشنگتن پست در ادامه گزارش خود به موارد دیگری از سرکوب و کشتار معترضان بلوچ از سوی نیروهای سرکوبگر رژیم ایران اشاره می‌کند به‌رغم استفاده سلاحهایی از جمله تیربار و سرکوب شدید علیه معترضان اما آنها هم‌چنان هر جمعه به اعتراضات خیابانی خود ادامه می‌دهند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/795c6591-80b2-4364-a32c-22b2b7934bd8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات