728 x 90

واشنگتن اگزمینر: نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه‌ای در حمایت از طرح ۱۰ماده‌ای مریم رجوی ارائه کردند

کنگره آمریکا - اعلام حمایت از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک
کنگره آمریکا - اعلام حمایت از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک

واشنگتن اگزمینر در گزارشی از ارائه قطعنامهٔ شمارهٔ ۱۰۰ از سوی ۱۶۶نفر از نمایندگان کنگره آمریکا در حمایت از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک نوشت: نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه دو حزبی را در حمایت از معترضان ایرانی ارائه کردند.
بیش از ۱۰۰عضو کنگره در روز چهارشنبه ۱۹بهمن قطعنامه‌یی را حمایت کردند که رژیم ایران را محکوم می‌کرد و از اعتراضات در این کشور که به‌دلیل مرگ مهسا امینی در ماه سپتامبر برانگیخته شده بود، حمایت کردند.
این قطعنامه که توسط نماینده جمهوریخواه از ایالت کالیفرنیا تام مک کلینتاک (R-CA) حمایت شد، با ۱۶۵حامی به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه شد و از هدف معترضان برای جمهوری دموکراتیک، سکولار و غیرهسته‌یی ایران حمایت کرد... .

مجلس نمایندگان قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از شجاعت و شجاعت معترضان ایرانی در ماه گذشته تمجید کرد.

قطعنامه جدید بیشتر بر سیاست تمرکز دارد و اذعان دارد که اعتراضات علیه رژیم برای چهار دهه رخ داده است. هم‌چنین از طرح ۱۰ماده‌ای مریم رجوی، رهبر اپوزیسیون برای آینده ایران، که خواستار حق جهانی رأی دادن، انتخابات آزاد، و اقتصاد بازار و هم‌چنین برابری جنسیتی، مذهبی و قومی است، حمایت می‌کند... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/68c521c5-d088-4b55-b3a0-a9b1cd7cd6af"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات