728 x 90

همکاری عراق با تحریم‌های آمریکا در انسداد دارایی‌های رژیم ایران

بانکهای عراق و انسداد دارائیهای رژیم ایران در اثر تحریمها
بانکهای عراق و انسداد دارائیهای رژیم ایران در اثر تحریمها

حمید حسینی، سخنگوی اتحادیۀ صادر کنندگان نفت، گاز و فرآورده‌های پتروشیمی در مصاحبه خود با خبرگزاری حکومتی ایلنا که روز جمعه ۶تیر منتشر شد، اعتراف کرد: میلیاردها دلار داراییهای ایران در بانک مرکزی عراق به‌دلیل تحریم‌های آمریکا مسدود شده و به‌همین خاطر شبکۀ بانکی عراق با جمهوری اسلامی ایران همکاری نمی‌کند.

این کارگزار رژیم با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه رژیم اضافه کرد: «تحریم‌های آمریکا علیه ایران بدتر از مبادلۀ نفت در ازای غذا است، چون در این شکل از تحریم آمریکا اجازه می‌داد که کشور تحریم شده نفت را بفروشد و پول آن را برای خرید کالای اساسی استفاده کند . ولی آمریکا در رابطه با ایران بدتر عمل کرده و دنبال این است که صادرات نفت ایران را صفر کند.

وی در ادامه مصاحبه خود با سوزوگداز از شرایط به‌وجود آمده بر اثر تحریم‌های آمریکا گفت: «نهایتاً رؤسای بانک‌های مرکزی دو کشور (البته با موافقت آمریکا) به توافق رسیدند که ایران کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای ثالث خریداری کند و پول آن را بانک مرکزی عراق از محل داراییهای مسدود شدۀ ایران بپردازد، مشروط به این‌که، ایران کالاهای تحریمی نخرد تا مشکلی برای بانک مرکزی عراق از جانب آمریکا پیش نیاید».