728 x 90

هشدار وزیر خارجه بحرین نسبت به دخالت‌های رژیم ایران در کشورهای منطقه

عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین
عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین

وزیر خارجه بحرین در کنفرانس مشترک خبری با سامح شکری وزیر خارجه مصر ضمن هشدار به رژیم آخوندی در مورد دخالت‌های رژیم در کشورهای منطقه گفت: ما درباره دخالت‌های رژیم ایران در کشورهای عربی گفتگو کردیم و بر لزوم پایبندی این رژیم به اصول همجوری و در امان ماندن از هر گونه اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه از جمله حمایت از شبه‌نظامیان و تهدید آبراههای بین‌المللی تأکید کردیم.

وی افزود: مصر و بحرین هم‌چنین با هدف جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح اتمی و تقویت نقش آژانس بین‌المللی انرزی اتمی در نظارت و بازرسی از تأسیسات اتمی این رژیم تأکید می‌کنند. (خبرگزاری رسمی بحرین (بی.ان.ای) ۸تیر)

 

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس-تسنیم روز ۸تیر به سخنان «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین واکنش نشان داد و نوشت:

دو طرف در این دیدار درباره راه‌های مبارزه با تروریسم، جلوگیری از تأمین مالی آن و دور نگه داشتن منطقه از رفتارهای برهم‌زننده ثبات را بررسی کرده است.

وزیر خارجه بحرین با تکرار ادعاهای بی اساس خود علیه ایران گفت که در مذاکرات دوجانبه با همتای مصری «دخالت‌های ایران» بررسی شده است.

وی مدعی شد که در این دیدار همچنین بر ضرورت پایبندی ایران به حسن همجواری و خودداری از کشاندن منطقه به رفتارهای بر هم زننده ثبات تاکید شده است.

وزیر خارجه بحرین گفت: در این دیدار راه‌های حمایت از تلاش‌های بین المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بررسی شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3184401b-7e62-4ae8-9d08-68e90cb4012d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات