728 x 90

هشدار سازمان ملل درباره گرسنگی پساکرونا

هشدار سازمان ملل در باره گرسنگی پساکرونا
هشدار سازمان ملل در باره گرسنگی پساکرونا

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به پیشرفت‌های علمی و فناوری، هشدار داد که شیوع کرونا جهان را با بحران شدید و کم‌سابقه‌یی روبه‌رو کرده است.

آنتونیو گوترش روز پنجشنبه ۸خردادماه با تأکید بسیار گفت: چنان‌چه اکنون وارد عمل نشویم، همه‌گیری ویروس کرونا باعث ویرانی و رنج غیرقابل تصوری در سراسر جهان خواهد شد.

وی در توضیح آسیب‌های جهانی شیوع کرونا افزود: یک گرسنگی و قحطی تاریخی روی خواهد داد و ۶۰میلیون نفر دیگر نیز به جمعیت شدیداً فقیر جهان اضافه خواهند شد که نیمی از آنها را نیروی کار جهانی تشکیل می‌دهند.

گوترش اضافه کرد: ۱میلیارد و ۶۰۰میلیون نفر منبعی برای تأمین معیشت خود نخواهند داشت و ۸.۵ تریلیون دلار نیز در بخش تولید جهانی از دست خواهد رفت. این شدیدترین بحران اقتصادی از زمان رکود بزرگ دهه ۳۰ خواهد بود. باید از روی دادن این واقعه اجتناب کنیم.

گفتنی است که شمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به حدود ۶میلیون نفر و شمار قربانیان به بیش از ۳۶۲هزار نفر رسیده است.

ضرورت ایجاد محدودیت‌های اجتماعی وضع شده در سراسر جهان با هدف جلوگیری از ابتلای بیشتر مردم، باعث تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی و نهایتاً تهدید جهان با یک بحران اقتصادی کم‌سابقه شده است.

بنا به گزارش سازمان بین‌المللی کار از زمان آغاز شیوع کرونا، یک ششم از جمعیت جوان جهان دست از کار کشیده‌اند.