728 x 90

هشدار خزانه‌داری آمریکا درباره همکاری با شرکتهای هوایی تحریم شده رژیم ایران

سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا
سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا

آمریکا به شرکت های صنایع هواپیمایی هشدار داد که هرگونه نقل و انتقال اقلام مربوط به صنایع هوایی، تکنولوژی و خدماتی برای خطوط هوایی لیست گذاری شده رژیم آخوندی در معرض اقدامات تحریمی قرار می گیرد.

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: رژیم ایران از شرکت های هواپیمایی تجاری برای برهم زدن ثبات توسط گروه های تروریستی مانند سپاه پاسداران رژیم ایران و نیروی قدس و نیز نقل و انتقال مزدوران شبه نظامی اش در سراسر منطقه استفاده می کند.

بنابراین صنایع هواپیمایی مدنی بین المللی از جمله شرکت های خدمات رسانی باید در آماده باش فوق العاده باشند و مطمئن باشند که درگیر فعالیت های شرورانه رژیم ایران نمی شوند.

مندلکر افزود: فقدان کنترل های مطابق با تحریم ها از جانب شرکتها، میتواند صنایع حمل و نقل هوایی مدنی را در معرض خطرات تنبیهی از جمله اقدامات مدنی یا کیفری یا تحریم های اقتصادی قرار دهد.

 

وزارت خزانه داری ‌آمریکا در بیانیه هشدار خود گفت اطلاعاتی را در رابطه با نقش خطوط هواپیمایی تجاری رژیم ایران در تلاش برای گسترش خشونت های منطقه ای از طریق تروریسم، تسلیح شبه نظامیان وابسته به رژیم اسد و سایر فعالیت های بی ثبات کننده  ارائه خواهد کرد.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا دراین باره گفت: رژیم ایران در یک روند جاری از خطوط هواپیمایی مشخصی جهت جابجایی نیروهای نظامی و تجهیزات به خارج از ایران برای گسترش عملیات تروریستی استفاده می کند.

مندلکر به نقش شرکت های هواپیمایی  رژیم آخوندی در تجهیز نیروهای اسد و ادامه قتل و کشتار و رنج میلیونها نفر از مردم سوریه اشاره کرد و گفت: این اقدامات، حمل و نقل نیروهای تروریست سپاه پاسداران و نیروهای قدس و تسلیحات آنها و هم چنین جابجایی قاسم سلیمانی را  شامل میشود که طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در لیست تروریستی سازمان ملل قرار دارد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات