728 x 90

هشدار جرمی‌ هانت به رژیم ایران: در صورتی‌که منافع آمریکا مورد حمله قرار گیرد، آنها تلافی خواهند کرد

جرمی هانت وزیر خارجه انگلستان
جرمی هانت وزیر خارجه انگلستان

جرمی‌ هانت وزیر خارجه انگلستان امروز دوشنبه ۳۰اردیبهشت۹۸ در جریان اجلاس مجمع جهانی سلامت در ژنو به خبرنگاران گفت: من به رژیم ایران می‌گویم عزم طرف آمریکایی را دست کم نگیرد. آمریکا خواستار جنگ نیست اما اگر منافع آمریکا مورد تهدید قرار بگیرد، دولت ترامپ پاسخ خواهد داد. رژیم ایران باید به این مسأله با دقت بسیار بسیار زیاد بیاندیشد.

 

یکشنبه شب ۲۹اردیبهشت ۹۸ منابع نظامی عراق طی اطلاعیه گفتند یک موشک کاتیوشا در وسط منطقه سبز فرود آمد. اما این حمله موشکی تلفاتی در بر نداشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد موشک کاتیوشا در فاصله کمتر از یک مایلی سفارت آمریکا فرود آمد. یک مقام نظامی بر این اعتقاد است این موشک از شرق بغداد شلیک شده است منطقه‌یی که محل سکونت شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران است.

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به‌دنبال حمله به منطقه سبز بغداد در توئیتر خود نوشت: اگر رژیم ایران می‌خواهد بجنگد، این پایان رسمی رژیم ایران خواهد بود. هرگز آمریکا را دوباره تهدید نکن.

خبرگزاری رویترز ضمن بازتاب توئیت رئیس‌جمهور آمریکا افزود: در حالی‌که تنش بین دو کشور بالا می‌گیرد، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت خود رژیم ایران را تهدید کرد و نگرانی در مورد احتمال رویارویی بین آمریکا و رژیم ایران را افزایش داد. رویترز افزود: ترامپ تحریم‌های اقتصادی علیه رژیم ایران را سخت‌تر کرده است. دولت او می‌گوید حضور نظامی آمریکا را در منطقه افزایش داده است و رژیم ایران را متهم می‌کند که منافع و نیروهای آمریکایی را تهدید کرده است.»

 

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام بامداد امرور دوشنبه ۳۰اردیبهشت ۹۸ تأیید کرد انفجاری در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد رخ داده، اما به هیچ شهروند آمریکایی آسیبی نرسیده است.

بیل اوربان، سخنگوی سنتکام روز دوشنبه طی بیانیه‌یی گفت: با اقدامی مشابه واقعه اخیر در منطقه سبز بغداد مدارا نخواهد شد و به‌شکل قاطع پاسخ خواهد داد.

وی افزود: آمریکا در صورتی که هر حمله‌یی شبیه این حمله توسط گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی مورد حمایت رژیم ایران و یا عناصری از این گروهها انجام شود تهران را مسئول می‌داند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات