728 x 90

هراس از پیآمدهای بازگشایی مجرمانه مدارس در بحبوحه شیوع کرونا در مجلس ارتجاع

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع

امروز ۱۶شهریور مجلس ارتجاع شاهد اعتراف نمایندگان به بحران گشایش مدارس و جنگ گرگها در هراس از پیامد بازگشایی مجرمانه مدارس در بحبوحه شیوع کرونا بود. از جمله چند نفر از اعضای مجلس گفتند:

آرامی، مجلس ارتجاع ۱۶شهریور ۹۹:

«بسیار تأسف‌آور است که در یک تصمیم ناگهانی اعلام می‌کنیم از روز ۱۵شهریور تمامی مدارس به‌طور کامل بازگشایی شده است. از مسئولان محترم می‌پرسیم آیا می‌دانید در بسیاری از نقاط کشور از جمله استان هرمزگان روستاهای محروم و بدون امکانات این استان هیچ زیرساخت مناسبی جهت فاصله‌گذاری فیزیکی و تدریس مجازی وجود ندارد و همه والدین در یک بلاتکلیفی به‌سر می‌برند. از هیأت‌رئیسه محترم درخواست دارم ستاد ملی مقابله با کرونا در مجلس حاضر شوند و گزارش کاملی از وضعیت موجود به نمایندگان ارائه نمایند».

آصفری، مجلس ارتجاع ۱۶شهریور ۹۹:

«امروز مدارس را بازگشایی کردند بدون این‌که اصلاً خیلی از معلمین و دبیران مدارس اطلاع داشته باشند و خیلی از مناطق اصلاً در مدارس نیامدند ضد عفونی انجام بدهند البته ما نمایندگانی را از طرف خودمان به مدارس فرستادیم ببینیم واقعاً وضعیت چطور هستش اینطوری نمیشه با سلامت مردم اجازه بدهیم بازی بکنند».

صباغیان، مجلس ارتجاع ۱۶شهریور ۹۹؛

«آقای قالیباف من یک نکته اخطاری را عرض بکنم بخشی از آموزش و پرورش ما از طریق فضای مجازی الآن باید تحصیل کنند متأسفانه زیرساختهای لازم در بسیاری از مناطق محروم وجود ندارد بعضی از روستاها هنوز از اینترنت برخوردار نیستند بعضی‌ها هم که برخوردار هستند اصلاً افراد قادر نیستند که حالا گوشی موبایل داشته باشند یا وسایل امکاناتی که بتوانند در فضای مجازی مشارکت داشته باشند.»

کوچکی‌نژاد، مجلس ارتجاع ۱۶شهریور ۹۹:

«در حوزه‌ای که ۱۳میلیون دانش‌آموز سر کلاسهای درس هست و یک میلیون دانش‌آموز اظهارنظرهای متناقضی هم در بخش اجرا هم در بخش نظارت بیان می‌شود که این باعث می‌شود تصمیم‌گیری واقعاً از تصمیم‌گیران خارج بکنه من پیشنهاد دارم از حضرتعالی که یک جلسه ویژه شکل بدهید.»

آخوند سلیمی، مجلس ارتجاع ۱۶شهریور ۹۹:

«در مورد بازگشایی مدارس واقعیت این است که این نحوه سردرگمی که در دولت بود واقعاً شبهه‌برانگیز و سؤال‌برانگیز است آقای وزیر یک حرف میزنه، آقای رئیس‌جمهور یک حرف میزنه، وزیر بهداشت یک حرف میزنه، واقعیت این است که مردم هم سر درگم این چه وضعیتی است؟ من خواهش می‌کنم به کمیسیون آموزش حتماً حضرتعالی مأموریت بدهید برای این‌که این مسأله را بررسی کنند... .» (خبرگزاری مجلس رژیم یکشنبه۱۶شهریور)