728 x 90

هدف قرار گرفتن مواضع نیروهای مورد حمایت رژیم ایران در شرق سوریه

حمله هوایی به مواضع نیروهای وابسته به دولت بشار اسد در شرق سوریه
حمله هوایی به مواضع نیروهای وابسته به دولت بشار اسد در شرق سوریه

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه روز شنبه ۷تیرماه در جریان یک حمله هوایی به مواضع نیروهای وابسته به دولت بشار اسد در شرق سوریه ۶تن از نیروهای مورد حمایت رژیم ایران به هلاکت رسیدند. بر اساس اخبار داده شده، این حمله در نزدیکی روستای عباس واقع در نزدیکی مرز سوریه و عراق صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که خبر این حمله هوایی از سوی دفتر دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه در لندن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.
چهار نفر از کسانی که در جریان این حمله هوایی به کشته شدند، شهروند سوریه بوده‌اند. ملیت دو نفر دیگر ناروشن است. ولی بر اساس پیش‌بینیها دو نفر دیگر وابسته به حزب‌الله لبنان بوده باشند.
سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه در گزارش خود تأکید کرده است که هدف از این حمله هوایی نیروهای دولت سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران بوده است.
گفتنی است که در هفته جاری، این سومین باری است که مناطقی از شرق و جنوب سوریه هدف حمله هوایی واقع می‌شوند. در جریان حمله‌های دیگر به دیرالزور و هم‌چنین به استان سویدا واقع در جنوب این کشور دست‌کم هفت نفر از نیروهای نظامی مورد حمایت رژیم ایران کشته شده بودند.

حمله هوایی به مناطق شرقی سوریه در شرایطی صورت می‌گیرد که اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس و جانشین قاسم سلیمانی، به سوریه سفر کرده است.
بنا‌ به گزارش خبرگزاری رویترز در روز شنبه اسماعیل قاآنی سرکرده نیروی تروریستی قدس که بعد از هلاکت قاسم سلیمانی سرکرده سابق این نیرو به این سمت گمارده شد، در شهر ابوکمال، واقع در استان شرقی دیرالزور، خبر داده است. خبر حضور اسماعیل قاآنی در سوریه از سوی خبرگزاری حکومتی تسنیم رسانه‌یی شده بود.
این خبر که در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب یافت، دقایقی بعد از انتشار از سایت تسنیم حذف شد.