728 x 90

هدف قرار گرفتن سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌نظامیان ایرانی در غرب سوریه

غرب سوریه
غرب سوریه

به گزارش العربیه: خبرگزاری رسمی سوریه بامداد سه‌شنبه، ۱۹ تیر گزارش داد که اسراییل یکی از مناطق اطراف شهر «بانیاس» در غرب سوریه را هدف قرار داد.

این خبرگزاری گفت که این حمله که از سمت دریای مدیترانه در غرب «بانیاس» انجام گرفت، منجر به خسارات مادی شده است.

در همین حال دید‌بان حقوق‌بشر سوریه در تماس با تلویزیون العربیه گفت، بامداد امروز سه‌شنبه صدای دو انفجار مهیب در سواحل شهر بانیاس در غرب سوریه شنیده شد.

از سوی دیگر رسانه‌های اسراییلی اعلام کردند که این انفجارها ناشی از هدف قرار دادن یک سامانه پدافند هوایی متعلق به شبه‌نظامیان ایرانی در منطقه «عرب الملک» در نوار ساحلی شهر «بانیاس» توسط تل‌آویو بوده است.

این رسانه‌ها افزودند که حملات هوایی اسراییل همزمان با ورود دو کشتی ایرانی به بندر لاذقیه صورت گرفت.

از زمان شروع درگیریهای داخلی در سال ۲۰۱۱ در سوریه تاکنون اسراییل صدها حمله هوایی علیه مراکز و پایگاههای شبه‌نظامیان نظامی ایرانی و حزب‌الله لبنان مورد حمایت تهران انجام داده است.

اغلب این حملات انبارها و محموله‌های سلاح و مهمات که از ایران وارد سوریه و لبنان می‌شود را هدف قرار می‌داد.

اسرائیل هم‌چنین به‌طور پی‌درپی سایت‌های ارتش سوریه را هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داده است اما این حملات و بمبارانها پس از شروع جنگ در غزه در اکتبر گذشته و تشدید تنش در منطقه افزایش یافت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3c082ce2-0fc7-4d9f-87f0-b3f3539c4c3a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات