728 x 90

هدف قرار دادن پایگاه سپاه و پاسگاه انتظامی توسط جوانان بلوچ در کورین سرجنگل

زاهدان - شورو
زاهدان - شورو

شهروندان و رزمندگان بلوچ شامگاه ۱۱دیماه ۱۴۰۰، به پایگاه سپاه و پاسگاه انتظامی در بخش کورین سرجنگل یورش برده و دو نیروی نظامی رژیم را زخمی کردند.

به گزارش رصد بلوچستان، شب گذشته ۱۱دیماه ۱۴۰۰، شماری از رزمندگان بلوچ پس از حمله وحشیانه نیروهای نظامی رژیم به روستای شورو، به پایگاه سپاه و پاسگاه انتظامی در خیابان بخشداری بخش کورین سرجنگل حمله کرده که منجر به زخمی شدن دو نیروی نظامی شده است.

رزمندگان بلوچ پس از خبر به‌شهادت رسیدن "غلام شه بخش" به پایگاه سپاه و پاسگاه انتظامی حمله کرده‌اند.

جوانان و رزمندگان بلوچ به تمام اعضای بومی بسیج و سپاه در این منطقه اعلام کرده‌اند که از این ارگان نظامی استعفا دهند؛ در صورت عدم استعفا با آنها همانند دیگر نیروهای نظامی برخورد خواهد شد.

گفته می‌شود نیروهای نظامی در منطقه کورین و سرجنگل حکومت نظامی اعلام کرده و همه ترددها را زیرنظر دارند. اینترنت در این منطقه نیز دچار قطعی و اختلال شده است.

لازم به ذکر است، پایگاه و پاسگاهی که ررمندگان بلوچ در بخش کورین سرجنگل هدف قرار داده‌اند، همان پایگاهی است که در جریان اعتراضات به کشتار سوخت‌بران در شمسر سراوان، توسط رزمندگان بلوچ خلع‌سلاح شده بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e6141495-74bb-4a55-8c62-7450ef7c0119"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات