728 x 90

هدف قرار دادن غوطه توسط موشکهای ایرانی حامل گازهای سمی

موشكهاي ايراني حامل گازهاي سمي غوطه را هدف قرار داد
موشكهاي ايراني حامل گازهاي سمي غوطه را هدف قرار داد

سازمان سوریها برای حقیقت و عدالت:‌ موشکهای حامل گازهای سمی  متعلق به رژیم ایران غوطه را هدف قرار داد.

”سازمان سوریها برای حقیقت و عدالت” نوع موشکهای حامل گاز سمی کلر که اخیراً توسط رژیم اسد علیه غوطه شرقی استفاده شد را فاش کرد.  این سازمان در گزارش خود که با عنوان: مجدداً مواد ساخت آلمانی در درون موشکهای حاوی گاز سمی کلر در غوطه شرقی” منتشر کرد اعلام کرد، نیروهای اسد سه بار در عرض کمتر از یک ماه غوطه را با گاز کلر هدف قرار دادند. در این گزارش آمده است، سلاح بکارگرفته شده در  تمام حملات موشکهای پیشرفته مونتاژ شده از موشکهای رژیم ایران با کالیبر 107میلیمتری  است.

در گزارش فوق آمده است که سر معمولی این موشک با یک سیلندر گاز فشرده تعویض شده است و پروانه آن نیز تعویض شده و در انتها یک زائده برای آن گذاشته شده است. گزارش اشاره می‌کند که این سلاح همان سلاحی است که در حمله با گاز کلر علیه دوما در 22ژانویه  2018 (حمله دوم) و نیز در حملات با  گاز کلر در اوایل 2017 علیه حومه دمشق نیز استفاده شده بود.

بسیاری از منابع به خبرنگار ”سازمان سوریها برای حقیقت و عدالت” گفتند که منبع این موشکها که روی شهر دوما پرتاب شد گردان (41) در جنب منطقه برزه می‌باشد و گاز به بسیاری از مناطق مسکونی شهر رسید و بسیاری از اهالی دچار حالتهای بهم ریختگی غیرطبیعی شدند که مردم فکر می‌کردند گاز استفاده شده همان گاز کلر است اما به‌گفته برخی فعالان به احتمال زیاد نیروهای اسد اقدام به تعدیل این گاز کرده‌اند تا آثار مخرب بیشتری نسبت به گاز کلر در آینده داشته باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات