728 x 90

هدف از شعار به سود رژیم شاه چیست؟ نجات رژیم آخوندی از سرنگونی

قیام آبان ۹۸
قیام آبان ۹۸

وبسایت ایلاف (لندن) روز ۲۷خرداد در مطلبی به‌قلم دکتر سنابرق زاهدی با عنوان «هدف از شعار به سود رژیم شاه چیست؟ سنابرق زاهدینجات رژیم آخوندی از سرنگونی» نوشت: با گسترش قیامهای ضد رژیم در ایران، اکنون برای هر ناظر و کارشناس خارجی روشن شده که مردم ایران خواستار تغییر این رژیم هستند. شایان یادآوریست که شعارهای اصلی در تظاهراتها شامل: «مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر رئیسی» است. در برخی مواقع مزدبگیران وزارت اطلاعات ایران در تظاهرات شرکت کرده و شعارهایی را با هدف پوشاندن خواسته اصلی قیام تکرار می‌کنند. در برخی موارد نیز کلیپهایی را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند که بررسی‌های فنی آن نشان می‌دهد، صداهای حامی رژیم شاه بر روی تصاویر مونتاژ شده است.

 

وضعیت جامعه ایران

از سال۲۰۱۷ به بعد کانون‌های شورشی وابسته به مجاهدین خلق در سراسر ایران گسترش یافته و نقش تعیین‌کننده‌شان به ایجاد قیامها راه برد و این واقعیت نگرانی‌های رژیم را برانگیخت. رژیمی که از سویی شاهد فریب «اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی» است که دیگر مفید فایده نیست و از سوی دیگر شیوه‌های متخذه از سوی کانون‌های شورشی برای شکل دادن قیامها و تغییر رژیم، به همه شهرها تسری یافته است.

لذا برای مقابله با آن خامنه‌ای، رئیسی قاتل مجاهدین در قتل‌عام سال۶۷ را به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزید تا به قیامها پاسخ داده و آنها را سرکوب نماید.

این رژیم تنها راه خروج از این وضعیت را در از بین بردن جایگزین واقعی خود یافته است و در اقدامی بی‌سابقه یک دیپلمات رسمی‌اش را برای انجام انفجار در گردهمایی سالیانه مقاومت در سال۲۰۱۸ به پاریس فرستاد تا بدینوسیله رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت را از میان برداشته و جایگزین سیاسی را نابود نماید.

در همان زمان وزرات اطلاعات ایران با هدف منحرف کردن مسیر قیامها و خراب کردن چهره جایگزین واقعی، کارزار جدیدی را برای ایجاد یک جایگزین قلابی به راه انداخت و مدعی بازگشت خانواده شاه سابق شد. در همین رابطه مزدوران وزارت اطلاعات و مزدوران آن به صحنه‌های قیامها و اعتراضات اعزام شدند تا شعارهایی در حمایت از رژیم شاه سردهند و از صحنه‌های فوق فیلم و عکس گرفته و به‌صورت گسترده در داخل و خارج ایران منتشر کنند تا چنین تظاهر نمایند که مردم خواستار بازگشت خانواده شاه هستند!

 

معرفی شاه تلاشی برای خارج کردن رژیم از تنگنای جایگزین

واقعیتهای زیادی در پس شعارهایی که در حمایت از رژیم شاه داده می‌شود و وجود وزارت اطلاعات در پشت این شعارها قرار دارد که در زیر چند مورد را آورده‌ایم.

روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۵تیر ۱۳۹۵ در جریان درگیریهای داخلی رژیم طی مطلبی با عنوان «پشت صحنه شعار رضا شاه روحت شاد در مقابل مجلس نمایندگان» نوشت: "حادثه دیروز مقابل مجلس حلقه سیاست‌های مخالفان برای سرنگونی دولت را تکمیل می‌کند. این یک طرح برنامه‌ریزی شده است... این افراد آن‌قدر بی‌تدبیر شده‌اند که عده‌یی را با شعارهای بی‌سابقه‌یی از جمله رضا شاه روحت شاد به مجلس فرستاده‌اند و آزادانه در مقابل پلیس مانور می‌دهند. شایان یادآوریست که این گروه دقیقاً همان گروهی است که در نماز جمعه تهران و در راهپیمایی‌ها حضور دارند.

وزارت اطلاعات هم‌چنین یک دستورالعمل هشت ماده‌ای را برای «نیروهای آموزش دیده و تأثیرگذار در راهپیماییهای اخیر» صادر کرد تا شعارهای حمایت از نظام شاهنشاهی سر دهند.

هم‌چنین محمد مهدوی‌فر از بسیجیان مجروح جنگ ایران و عراق و از امضا کنندگان بیانیه علیه خامنه‌ای به همراه ۱۳شخصیت سیاسی دیگر در اکانت خود در اپلیکیشن تلگرام بیانیه وزارت اطلاعات را در ۲۸اردیبهشت منتشر کرد، در شماره‌های ۱ تا ۳ این سند آمده است:

سنگهایی با ابعاد متوسط همراه خود داشته باشید.

به‌صورت طبیعی بین جمعیت تردد کرده و لیدرها را مشخص و معرفی کنید.

چنان‌چه شعارهای ضد رژیم و علیه رهبری و سپاه، تیز و تندروانه شد آنها ملزم هستند که شعارهایی علیه گرانی و شعار رضا شاه روحت شاد... و برخی شعارهای اعتراضی دیگر سربدهند تا فضا در کنترلشان باشد و مردم این شعارها را تکرار کنند...

آقای هاشم خواستار، رئیس سندیکای معلمان ایران که هم‌اکنون در زندان وکیل‌آباد مشهد محبوس است، در نامه‌یی مفصل در ۲۷اردیبهشت در خصوص کشتار زندانیان سیاسی نوشت: در تاریخ معاصر ایران، شاه و شیخ در همدستی با هم و در سر بزنگاهها، همیشه علیه منافع ملت ایران عمل کردند. این همدستی تاریخی را حتی الآن هم در هر قیامی که اوج می‌گیرد و ملتی که بپامی‌خیزند می‌توان دید. وقتی اعتراضات و قیام ملت ایران جدی شده و اوج می‌گیرد، یا سرکوبش می‌کنند یا می‌خواهند به انحراف بکشانند. در هر قیامی شاهد بوده و هستیم که شاه و شیخ با صحنه گردانی وزارت اطلاعات، شعار مسخره «رضا شاه روحت شاد» را توسط مزدوران بسیجی و شناخته شده‌شان وارد تظاهرات و جایگزین شعارهای رادیکال و حق‌طلبانه مردم می‌کنند. به این صورت می‌خواهند قیام را به انحراف بکشانند و ملت ایران را حسرت بدل گذشته ویک شاه مرده نشان دهند و نگذارند مردم رو به آینده و یک حاکمیت مردمی حرکت کنند. با این ترفند، ملایان حاکم می‌خواهند چند صباحی دیگر، سرنگونی‌شان را به عقب بیاندازند.

 

وی در مقاله دیگری در اکانت تلگرام خود در تاریخ ۲۹تیر۱۳۹۶ پروژه وزارت اطلاعات برای حمایت از پسر شاه در برابر مجاهدین را با این عبارات فاش کرد:

در اردیبهشت ۹۷ که مأموران اطلاعات به باغم آمدند از من پرسیدند که چرا با شاهزاده رضا پهلوی همکاری نمی‌کنی؟ می‌خواهی الآن شماره موبایل شاهزاده را بگیریم که با او صحبت کنی؟ که گفتم نه و... حکومت تلاش می‌کند که مبارزین را به اردوگاه سلطنت طلبها سوق داده و همین‌طور افراد نفوذی بسیاری نیز به داخل آنها فرستاده تا ضمن حمایت از شاهزاده و فحاشی به رژیم، به سازمان مجاهدین خلق نیز فحش بدهند.

در تظاهرات بزرگی که در ۵آذر ۱۴۰۰ در اصفهان برگزار شد، شرکت‌کنندگان در تظاهرات در مقابل دوربین، حضور بسیجیانی که به نفع رضاشاه شعار می‌دادند را فاش کردند و گفتند: «بسیج و عناصر مزدور در صفوف مردم نفوذ کرده‌اند و چفیه‌هایشان را برداشته و شعار رضاشاه سردادند. اینها تظاهر کننده نیستند.

نتیجه

خود رضا پهلوی تصریح کرده است که می‌خواهد با نیروهای سپاه و بسیج کار کند به همین دلیل تنها منفعت او برای رژیم خامنه‌ای تضعیف اراده قاطع مردم و مقاومت ایران در سرنگونی رژیم سرکوب و جنایت است و به همین دلیل رژیم می‌خواهد که بواسطه یک طرح و برنامه روشن او را مطرح کند.

خصوصا بایستی در نظر داشته باشیم که کانون‌های شورشی عملیات‌هایی جدی طی ماههای اخیر انجام داده‌اند که باعث به لرزه افتادن اساس رژیم شده و مردم را خوشحال نموده است. عملیات‌هایی هم‌چون پخش شعارها و تصویر رهبری مقاومت در سراسر ایران و افشای اطلاعات از زندانهای ایران طی چهل سال گذشته و یا کنترل ایستگاههای رادیو تلویزیون رسمی و یا وزارت ارشاد و وزارت کشاورزی و مهمتر از آن کنترل سایتهای شهرداری تهران که اخیراً انجام شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0bb715b2-b70b-4b80-b1a2-ab6291186040"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات