728 x 90

نیویورک پست: فرستاده ویژه بایدن هشدار داد که آمریکا باید برای ایران کاملاً هسته‌یی آماده شود

رابرت  مالی
رابرت مالی

نیویورک پست روز ۲۱مهر در مطلبی درباره سرانجام مذاکرات بر سر توافق اتمی رژیم آخوندی و فعالیت‌های اتمی رژیم نوشت: فرستاده ویژه بایدن هشدار داد که آمریکا باید برای ایران کاملاً هسته‌یی "آماده" شود.

در حالی‌که مذاکرات با هدف احیای توافق مبهم هسته‌یی ۲۰۱۵ در وین به‌طور فرساینده‌ای ادامه می‌یابد، نماینده ویژه دولت بایدن برای ایران روز چهارشنبه ۲۱مهر اذعان کرد که آمریکا و متحدانش باید برای جهانی آماده شود که در آن حکومت مذهبی تهران "در برنامه هسته‌یی خود محدودیتی ندارد."...

ماه گذشته، یک اندیشکده مستقر در آمریکا گزارش داد که تهران می‌تواند ظرف یک ماه به اندازه کافی اورانیوم با درجه تسلیحاتی برای یک بمب اتمی تولید کند.

وی افزود: بنابراین ما باید خود را برای جهانی آماده کنیم، کاری که ما اکنون با مشورت شرکای خود در منطقه در حال انجام آن هستیم... که در آن ایران هیچ محدودیتی در برنامه هسته‌یی خود ندارد و ما باید گزینه‌هایی را برای برخورد با آن شرایط در نظر بگیریم، چیزی که در حال انجام آن هستیم به‌رغم این‌که امیدواریم به توافق بازگردیم"...

بلینکن در مورد "گزینه‌های دیگر"به طرز بدشگونی اشاره کرد که"مشارکت در دیپلماسی دوطرفه است و ما از ایران تمایلی برای انجام این کار در حال حاضر مشاهده نکرده‌ایم."

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات