728 x 90

نیویورک تایمز: مشاوران امینت ملی ترامپ طرح‌های برخورد با رژیم ایران را به روز می‌کنند

جوزف دانفورد و مارک اسپر
جوزف دانفورد و مارک اسپر

مقامهای پنتاگون قرار است امروز «طیفی وسیعی از گزینه‌های نظامی» در قبال رژیم ایران را در اختیار رئیس جمهور آمریکا قرار دهند.

نیویورک تایمز به‌ نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت: مقام‌های ارشد امنیت ملی دولت ترامپ روز پنجشنبه برای اصلاح لیستی از اهداف احتمالی برای حمله به رژیم ایران جلسه داشتند تا اگر رئیس‌جمهور ترامپ دستور تلافی حملات موشکی و پهپادی علیه میادین نفتی عربستان سعودی را بدهد آمادگی لازم را داشته باشند.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت: مارک اسپر وزیر دفاع و ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک قرار است گزینه‌های بروز شده را به دونالد ترامپ در اجلاس شورای امنیت ملی که برای جمعه برنامه‌ریزی شده است ارائه کنند.

پنتاگون از حملات نظامی حمایت می‌کند و یکی از مقامات آنرا به‌عنوان گزینه قابل ارائه توصیف کرد. این مقام گفت هر نوع تلافی می‌تواند روی عملیات‌های مخفی متمرکز باشد.

این نوع اهداف می‌تواند شامل سایتهایی باشد که رژیم ایران موشک‌های کروز و پهپادها را در آنها نگهداری می‌کند.

این مقام ارشد آمریکایی گفت به دونالد ترامپ ممکن است گزینه‌هایی دیگر نیز ارائه شود گزینه‌هایی که ممکن است نیاز به اعزام نیروهای بیشتری به خلیج‌فارس داشته باشد.

این مقام هیچ توضیحی در مورد اهداف نداد اما فرض بر این است که می‌تواند شامل تأسیسات نفتی ایران یا هدف قرار دادن سپاه پاسداران باشد.