728 x 90

نیویورک تایمز: باید ۴۰سال تاریکی در ایران پایان یابد

باید ۴۰سال تاریکی در ایران پایان یابد
باید ۴۰سال تاریکی در ایران پایان یابد

نیویورک تایمز با درج عکسی از تظاهرات هفته گذشته مقاومت ایران در پاریس علیه رژیم آخوندی نوشت: در خارج و نه فقط در خاورمیانه رژیم ایران و نیروهای نیابتی ان به توطئه برای خشونت ادامه می‌دهند.یک تلاش برای بمب‌گذاری در جلسه اپوزیسیون در نزدیکی پاریس در تابستان گذشته در هم پیچیده شد. ازسرگیری تحریم‌ها، رژیم ایران را تحت فشار اقتصادی حادی قرار داده است.هدف فراگیر سیاست غربیها نمی‌تواند مماشات با رژیم ایران باشد و دادن امتیازات محدود و موقت به‌خاطر برنامه اتمی که به بهای تأمین مالی سایر اهداف بدخواهانه‌اش تمام شوند. به این هدف؛ بایستی خاتمه داده شود و در نهایت ۴۰سال [ظلمت] ایرانی پایان یابد.

نیویورک تایمز در مقاله‌ای به قلم برت استیفنز می‌نویسد که این‌که تهران رفتار آشتی را با آشتی پاسخ می‌دهد یک دروغ است. آشتی را با تحقیر جواب می‌دهد.

وی می‌نویسد: از شروع خود در ۴۰سال پیش در همین هفته، جمهوری اسلامی ایران از حسن‌نیت ناظران خوش‌باور غرب برخوردار بوده است. ولی تاریخ با این همدردی آنها همخوانی نداشته است.

یک دهه بعد حکومتی از وحشت افسارگسیخته که به فتوای ننگین علیه سلمان رشدی و قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی، از جمله کودکان، در سال ۱۹۸۸ انجامید، یک طلوع دروغین دیگر داشتیم.

علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، که بعد از مرگ خمینی رئیس‌جمهور شد، یک اصلاح‌طلب قلمداد می‌شد. در واقع او یک حاکم فاسد بود که بمب‌گذاری و کارزار ترور جهانی به‌راه انداخت که از بوئنوس‌آیرس تا برلین گسترش داشت. جانشین رفسنجانی، محمد خاتمی قرار بود یک مدره باشد. اما این امر مانع از سرکوب خونین تظاهرات‌های دانشجویان در سال ۱۹۹۹ و یا تعقیب غیرقانونی برنامه تسلیحات اتمی ایران طی دورانش نشد.

چون فرشته حسن نیت به ایران در آید دیو بدسیرتی بیرون می‌رود.در سال ۲۰۱۵دولت نزدیک به ۱۰۰۰نفر را اعدام کرد که تقریباً دو برابر سال ۲۰۱۰ بود.

در خارج و نه فقط در خاورمیانه ایران و نیروهای نیابتی ان به توطئه برای خشونت ادامه می‌دهند.

یک تلاش ایران برای بمب‌گذاری جلسه یک گروه اپوزیسیون در نزدیکی پاریس در تابستان گذشته در هم پیچیده شد.

در ادامه مقاله آمده است: در اکتبر کپنهاک بعد از آن که مانع تلاش برای سوءقصد به یک ایرانی دیگر در دانمارک شد، سفیر خود را از تهران احضار کرد.

در ژانویه آلمان شرکت هواپیمایی ماهان را به‌خاطر آن که در انتقال تسلیحات و رزمنده برای ارتکاب جنایات در سوریه نقش داشت ممنوع کرد. مقامات اطلاعاتی آلمان نیز بعد از آن که توافق اتمی به مورد اجرا گذاشته شده بود، ایران را متهم به تلاش برای کسب مواد اتمی در سال ۲۰۱۶ نموده بودند.

اینها کشورهایی هستند که خواستار روابط بهتری با رژیم ایرن بوده و تلاش‌هایی را برای هدایت به مسیری مستقل از دولت ترامپ انجام داده بودند.

این‌که رژیم ایران رفتار آشتی را با آشتی پاسخ می‌دهد یک دروغ است. آشتی را با تحقیر جواب می‌دهد.

در تابستان گذشته، رسانه‌های اجتماعی اعتراض کنندگان ایرانی که شعار نه غزه نه لبنان و سوریه را رها کن فکری بحال ما کن می‌دادند را دستگیر کردند.

هدف فراگیر سیاست غربیها نمی‌تواند مماشات با رژیم ایران باشد و دادن امتیازات محدود و موقت به‌خاطر برنامه اتمی که به بهای تأمین مالی سایر اهداف بدخواهانه‌اش تمام شوند. به این هدف؛ بایستی خاتمه داده شود و در نهایت ۴۰سال شب ظلمت ایرانی پایان یابد.

این نباید یک کمپین نظامی باشد اما می‌تواند یک کمپین فشار اقتصادی باشد تا رهبران ایران این انتخاب بنیادین را بکنند و بین جاه‌طلبیهای عقیدتی و نیازهای مردمشان یکی را انتخاب کنند.

این می‌تواند یک کمپین فشار دیپلماتیک باشد که تأکید می‌کند رژیمی که به‌طور روتین قوانین کشورهای متمدن را نقض می‌کند را نمی‌توان به‌عنوان یک کشور روی پای خود رویش حساب کرد.