728 x 90

نیویورک تایمز: اسراییل حمله بزرگتری را علیه رژیم ایران در نظر داشت

جنگنده اف ۳۵- عکس از آرشیو
جنگنده اف ۳۵- عکس از آرشیو

نیویورک تایمز روز دوشنبه ۳ اردیبهشت درباره حمله اسراییل به رژیم ایران نوشت: اسراییل حمله بزرگتری را علیه ایران در نظر داشت اما برای اجتناب از جنگ، کوتاه آمد.
این کوتاه‌آمدن به‌دنبال فشار سنگین از طرف متحدان بود و رهبران اسراییل موافقت کردند که فتیله را پایین بیاورند.
نیویورک تایمز افزود: به‌گفته سه مقام ارشد اسراییل به‌دنبال فشار گسترده آمریکا و متحدان خارجی، اسراییل بعد از این‌که اصل حمله رژیم ایران به اسراییل خنثی شده بود، از طرح‌ها یک ضدحمله گسترده‌تر علیه مواضع مختلف در ایران کوتاه آمد.
به‌گفته مقامات اسراییلی و دو مقام ارشد غربی در جریان این حمله، اسراییل به جای فرستادن جنگنده‌ها به حریم هوایی ایران، روز جمعه تعداد کمی موشک از هواپیماهایی که در چند صد مایلی غرب آن قرار داشتند شلیک شد.

به‌گفته مقامات اسرائیلی، اسراییل هم‌چنین پهپادهای کوچک تهاجمی موسوم به کوادکوپتر را فرستاد تا پدافند هوایی ایران را سردرگم کند.
تأسیسات نظامی در ایران چندین بار در سال‌های اخیر مورد حمله قرار گرفته‌اند و در موارد متعددی رژیم ایران گفته است که نمی‌داند این پهپادها متعلق به چه کسی است. ادعایی که به‌عنوان عدم تمایل ایران به پاسخ تعبیر می‌شود.
به‌گفته مقامات، یک موشک روز جمعه به یک باتری ضدهوایی در بخش استراتژیک مهم مرکز ایران اصابت کرد، در حالی که موشک دیگر در هوا منفجر شد. یکی از مقامات اسراییلی گفت که نیروی هوایی اسراییل عمداً موشک دوم را به‌محض این‌که مشخص شد موشک اول به هدف خود رسیده، منهدم کرد تا از وارد کردن خسارت زیاد جلوگیری کند. یکی از مقامات غربی گفت که این احتمال وجود دارد که موشک نقص فنی داشته باشد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7549e98a-ef35-484e-a378-89e52e4cad2f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات