728 x 90

نیوزویک: اسراییل هشدار می‌دهد رژیم ایران درصدد افزایش حملات علیه اسرائیل، در چهار جبهه فراتر از نوار غزه قرار دارد

حوثیهای یمن
حوثیهای یمن

نیوزویک در خبری به هشدار ارتش اسرائیل اشاره کرد که رژیم ایران در صدد افزایش حملات علیه اسرائیل، در چهار جبهه فراتر از نوار غزه قرار دارد و مشکلات بزرگی را در تلاش طولانی مدت اسرائیل برای امنیت خود در چند جبهه ایجاد می‌کند...

نیوزویک روز ۷فروردین در گزارشی از مصاحبه با سخنگوی ارتش اسراییل نوشت: رژیم ایران در حال افزایش جنگ در چهار جبهه دیگر علیه اسراییل فراتر از غزه است.

نیوزویک نوشت: ارتش اسراییل هشدار داد که رژیم ایران در پشت سر افزایش حملات علیه اسراییل در چهار جبهه فراتر از نوار غزه قرار دارد و مشکلات بزرگی را در تلاش طولانی‌مدت خود برای امنیت کشور در چند جبهه ایجاد می‌کند...
با انجام عملیات‌های روزانه حزب‌الله علیه شمال اسراییل از لبنان و گاهی سوریه همسایه، ائتلافی از شبه‌نظامیان که خود را مقاومت اسلامی در عراق می‌نامند، حملات خود را گسترش داده و حملات متعدد علیه تأسیسات کلیدی در تل‌آویو انجام داده‌اند و انصارالله یمن که به‌عنوان حوثی‌ها نیز شناخته می‌شوند، شهر بندری جنوبی ایلات را به تعداد فزاینده‌یی مورد حمله قرار داده‌اند.
دریاسالار دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، روز دوشنبه استدلال کرد که دشمن اصلی اسرائیل، ایران، در قلب این کمپینها قرار دارد و این جنگ فقط علیه حماس نیست. 
هاگاری در پاسخ به سؤال نیوزویک در یک کنفرانس خبری گفت: «ارتباط بین حزب‌الله، حوثی‌ها، شبه‌نظامیان در عراق، سوریه، برخی شبه‌نظامیان در سوریه، همه تحت کنترل رژیم ایران هستند».
او گفت: «رژیم ایران به روشی بسیار پیچیده لبنان، یمن، عراق و سوریه را اشغال کرده است و از این کشورها برای جنگ با اسراییل استفاده کرده است، اما نه فقط علیه اسرائیل، بلکه علیه کشورهای سنی و هم‌چنین علیه غیرنظامیان بی‌گناه جهان غرب است»... .

هاگری به نیوزویک گفت: «رژیم ایران به حزب‌الله، حوثی‌ها، شبه‌نظامیان در عراق و سوریها سلاح می‌دهد». او افزود «برای ایجاد این وحشت به آنها پول نقد می‌دهند. وقتی شما فقط به غزه نگاه می‌کنید، نمی‌بینید که تصویر بزرگتر بسیار نگران‌کننده است».
سخنگوی ارتش اسراییل گفت: «من فکر می‌کنم در مرحله پایانی این جنگ، ما باید مطمئن شویم که مرزهای اسراییل امن است و حزب‌الله از مرز عقب رانده می‌شود. اسراییل بعد از هفتم اکتبر کشور دیگری است، ما همان کشور نیستیم. ما همان ارتش نیستیم»... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d24cb79d-5ca1-4cec-aa84-d8e768e8d2cc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات