728 x 90

نیوزمکس - کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت در واشنگتن برای شکایت علیه رئیسی

کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت در واشنگتن برای شکایت علیه رئیسی
کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت در واشنگتن برای شکایت علیه رئیسی

نیوزمکس - آمریکا

کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت در واشنگتن برای شکایت علیه رئیسی

مایکل موکیزی وزیر پیشین دادگستری آمریکا در کنفرانس واشنگتن گفت: رئیسی در قتل‌عام ۶۷ که بیش از ۹۰درصد اعدام شدگان از مجاهدین بودند دست داشت

نیوزمکس ۳شهریور ۱۴۰۱:

هنگامی که ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور رژیم ایران برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک بیاید ایرانیان قصد دارند از او با شکایتی به اتهام دست داشتن در قتل بیش از ۳۰۰۰۰نفر - اقدام کنند.

مصونیت دیپلماتیک به‌معنای مصونیت نیست». موکیزی در یک کنفرانس خبری پرجمعیت در واشنگتن برای ارائه یک شکایت فدرال علیه رئیسی به‌دلیل نقش او در اجرای «فتوای» - خمینی در سال۱۳۶۷ برای اعدام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی گفت، بیش از ۹۰درصد زندانیان وابسته به مجاهدین خلق بزرگترین سازمان مخالف دیکتاتوری مذهبی در تهران بودند. چند تن از اعضای خانواده قربانیان سال۱۳۶۷ در کنار موکیزی حضور داشتند.

موکیزی گفت: خانواده قربانیان رئیسی را به‌عنوان معاون دادستان رژیم ایران در سال۱۳۶۷ عضو کمیسیون مرگ بود متهم می‌کند که مسئول اعدام هزاران زندانی مجاهدین خلق در تهران و شهر کرج بود.

سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت در ایران در آمریکا گفت: «جنایات رئیسی مربوط به گذشته نیست. او به‌عنوان رئیس قوه قضاییه در جریان قیام نوامبر ۱۳۹۸ شخصاً بر قتل حداقل ۱۵۰۰ معترض که برای آزادی فریاد می‌زدند نظارت کرد.

 

الشرق‌الأوسط

کنفرانس شورای ملی مقاومت برای شکایت از ابراهیم رئیسی

به جرم ارتکاب جنایت علیه بشریت و نسل کشی

 

الشرق‌الأوسط ۳شهریور ۱۴۰۱:

شورای ملی ایران شامگاه پنجشنبه کنفرانسی را در واشنگتن ترتیب داد که در آن وکلا، زندانیان سابق و بازماندگان کشتار ۱۳۶۷ شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان از دولت آمریکا خواستند از آمدن رئیسی به آمریکا و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر آینده جلوگیری کند.

اسناد دادخواست حاکی از آن است که رئیسی به همراه سه قاضی دیگر در کمیسیون «مرگ» شرکت داشته است. این کمیسیون دستور اعدام و شکنجه هزاران نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق را صادر کرده است. . قرار است جلسه مقدماتی در ۱۵نوامبر آینده بررسی شود... این شکایت در دادگاه نیویورک با دیگر دعاوی مطرح شده در انگلستان و اسکاتلند همزمان است...

 

عرب نیوز ۳شهریور ۱۴۰۱:

شورای ملی مقاومت ایران در کنفرانسی در واشنگتن اعلام کرد: شکایتی را علیه ابراهیم رئیسی به جرم شکنجه و قتل زندانیان سیاسی در سال۱۳۶۷ به ثبت رسانده است. این اقدام نظیر شکایات مشابهی است که در انگلستان و اسکاتلند ارائه شده و می‌گوید رئیسی در سال۱۳۶۷ یکی از اعضای کمیسیون مرگ بود و مستقیماً دستور اعدام و شکنجه هزاران نفر از اعضای اپوزیسیون سازمان مجاهدین خلق ایران، را صادر کرده است. . شکایت از رئیسی خواستار رسیدگی به پرونده شکنجه، قتلهای فراقانونی، نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d2f0df6e-4ecc-46bb-8095-885e9075e108"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات