728 x 90

ایران قیام سراسری – شماره ۳۵

نوزدهمین روز قیام، گسترش اعتراضات دانشجویان و دانش‌آموزان همراه با اعتصاب معلمان و بازاریان

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران قیام سراسری – شماره ۳۵

نوزدهمین روز قیام، گسترش اعتراضات دانشجویان و دانش‌آموزان همراه با اعتصاب معلمان و بازاریان

 

امروز سه‌شنبه ۱۲مهر نوزدهمین روز قیام سراسری مردم ایران با استمرار اعتراضها و اعتصابات در تهران و شهرهای مختلف کشور به‌ویژه توسط دانشجویان و دانش‌آموزان همراه بود.

در شماری از مدارس تهران دانش‌آموزان با شعار «مرگ بر دیکتاتور» دست به تظاهرات زدند. دانش‌آموزان کرج با شعار «می‌کشم می‌کشم هر آن که خواهرم کشت»، «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» و «مرگ بر بسیجی» و دانش‌آموزان شیراز با شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «بی‌شرف بی‌شرف» و «بسیجی برو گمشو» دست به تظاهرات زدند.

دانش آموزان دختر در سقز با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «مرگ بر دیکتاتور» در خیابان دانشگاه تظاهرات کردند که تعدادی از آنان دستگیر شدند. در مریوان دانش‌آموزان به قیام سراسری پیوستند و در خیابانهای شهر تظاهرات کردند و مردم نیز با به صدا درآوردن بوق خودروهایشان با آنها ابراز همبستگی نمودند. در مشهد دختران دانش‌آموز با شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» دست به تظاهرات زدند.

معلمان دبیرستانها در شهرهای کردستان مانند سنندج و سقز برای آزادی همکاران دستگیر شده خود در محل دبیرستان دست به اعتصاب زدند.

دانشگاههای مختلف کشور نیز شاهد ادامه تظاهرات بود. دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تهران با شعار «ایرانی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» و دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، با شعار «اگر با هم یکی نشیم یکی یکی تموم میشیم» و دانشجویان دانشگاه ملی با شعار «بسیجی دروغگو» تظاهرات کردند. دانشجویان دانشگاه امام رضای مشهد در ادامه اعتراضات خود، با دانشجویان دانشگاه شریف اعلام همبستگی نمودند. دانشجویان دانشگاه فردوسی با شعار «عدالت آزادی حجاب اختیاری» تجمع اعتراضی برپا کردند. دانشجویان علوم پزشکی گیلان با حمل پلاکاردهایی که از جمله روی آن نوشته بود «آزادی حق ماست»، «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» دست به اعتراض زدند و با حمل تراکت «آمبولانس برای حمل بیمار است» نسبت به استفاده نیروهای سرکوبگر رژیم از آمبولانس برای دستگیری و کشتار مردم اعتراض کردند.

مأموران حراست رژیم در دانشگاهها برای جلوگیری از اعتصابات و اعتراضات دانشجویان با خانواده دانشجویان تماس گرفته و با تهدید و ارعاب از آنها می‌خواهند مانع فعالیت فرزندانشان شوند.

در زاهدان بعد از کشتار نمازگزاران در روز جمعه گذشته، بسیاری از مغازه‌ها بسته است و هم‌چنان در اعتصاب هستند.

کسبه خیابان طالقانی در اصفهان اعتصاب کرده و مغازه‌هاشان را بسته‌اند.

امروز کشاورزان خوراسگان اصفهان به قیام سراسری پیوستند و با دادن شعارهای «رئیسی دروغگو زاینده رود ما کو» و « نَصرُ مِن اللهِ و فَتحٌ قریب» مرگ بر این دولت مردم فریب» در خیابانهای شهر دست به تظاهرات زدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲مهر ۱۴۰۱ (۴ اکتبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/55e620b8-3c69-4a79-9ee5-7b16ad0122e2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات