728 x 90

نمکی: با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم

سعید نمکی
سعید نمکی

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کابینه آخوند روحانی روز دوشنبه ۱۶فروردین گفت: با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم. نظام سلامت ایام پرچالشی را پیش رو دارد.

وزیر بهداشت رژیم افزود: پیش از عید به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی از طریق ویدئوکنفرانس تأکید کردم که تلاش زیادی را برای کنترل کرونای انگلیسی داشته باشند و همه آماده‌باش بودند اما متأسفانه در مورد کنترل سفرها کسی به حرف من گوش نداد و امروز با گرفتاری بسیار سنگینی مواجه هستیم.

وی با ابراز نگرانی از این‌که با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم تلویحا به لاپوشانی رژیم در مواجهه با کرونا اشاره کرد و گفت: برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می‌بینم؛ می‌توانستیم به این مرحله نرسیم؛ اتفاقی که در خوزستان افتاد به ما نشان داد که مدیریت این ویروس، کار بسیار سخت و مشکلی است و سختی‌هایی که کادر بهداشت و درمان در کنترل مسائل خوزستان متحمل شدند از تلاشهای ۱۲ماهه برای کل کشور سخت‌تر و سنگین‌تر بود و در واقع اگر همزمان سه موج مانند خوزستان به ما تحمیل می‌شد، نظام سلامت فرو می‌ریخت.

نمکی در ادامه به وارونه‌گویی پرداخت و گفت: اجازه ندادیم صف مرغ و تخم‌مرغ برای دارو تکرار شود؛ ما تأمین واکسن را از روز اول دنبال کردیم، حتی باور نمی‌کردند واکسن تولید کنیم، در حالی که ما از سال۱۲۹۹ پاستور و از سال۱۳۰۳ مؤسسه رازی داشتیم. در این رابطه کسی به ما واکسن نخواهد داد و در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که آمریکایی‌ها و انگلیسیها به هم‌پیمانان خود واکسن نمی‌دهند؛ ما برای ساخت داخل ایستادگی کردیم، از مجموعه‌های برکت، پاستور، رازی و فخری‌زاده دعوت کردیم.