728 x 90

نمای روز ـ نظام ولایت فقیه در حال جان‌دادن

خامنه‌ای نسبت به گسترش بحران‌های لاعلاج و به‌لرزه افتادن بنیادهای نظام ولایت وحشت خود را بارز کرد: «ما امروز احتیاج داریم به مراقبت از همه‌ جهات. می‌بینید دشمنی‌ها را».

هاشم هاشم‌زاده هریسی، عضو خبرگان خامنه‌ای هم روز گذشته از دست و پا زدن لاشه نظام در روزهای پایانی گفت: «وضعیت امروز جامعه عملا غیرقابل تحمل است و متاسفانه هر روز نیز بدتر می‌شود؛ بنابراین اینطور نیست که بگوییم صبر کنیم تا فردا یا پس‌فردا مشکلات حل شود. امروز شرایط بسیار حساس است... نمی‌توانیم بنشینیم و شاهد جان‌دادن نظام و انقلاب باشیم».

  • علوی‌تبار ۷تیر ۹۹: «یک‌جاهایی کاملاً بحران داریم؛ مثلاً بحران مشروعیت در ایران خیلی جدی است».
  • مجری: حضرتعالی به عنوان یک جامعه‌شناس که وظیفه‌تان کالبدشکافی اجتماعی و لایه‌برداری است، ایران در کدام مرحله قرار دارند؟
  • علوی‌تبار: «اگر وضع همین‌طوری ادامه پیدا کند که امیدواریم نکند، به نظر من هزینه انقلاب یا فروپاشی این‌قدر برای جامعه ما زیاد است که باید با تمام قوا جلویش را بگیریم».

روزنامه حکومتی آفتاب یزد ۹تیر ۹۹ در وحشت از همین هزینه نوشت: «مردم وقتی چیزی برای از دست دادن نداشته باشند، دست از جانشان می‌کشند. تا شرایط از این بدتر نشده باید این مردم خسته را دریابند».

آخوند آل هاشم، خطیب نمایش جمعه تبریز: «می‌خواهند نارضایتی‌های مردمی را به کف خیابان‌ها بکشند».

پاسدار قالیباف ۸تیر ۹۹: «وضع اقتصادی کشورمان وضع خوبی نیست اجازه بدهید بگویم که مردم خوب ما در حوزه اقتصاد حالشان خوب نیست».

عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو مجلس ارتجاع ‌۲۵خرداد ۹۹: «صدای خردشدن استخوانهای اقشار ضعیف جامعه زیر بار فشارهای اقتصادی به گوش می‌رسد».

این صدای خردشدن استخوانهای ولایت است که به احتضار افتاده؛ نظامی که در وحشت از شعله‌های فروزان قیام به‌خود می‌پیچد.